Ważne
  Planeta Energii zawitała do Czerwionki-Leszczyn...

  Planeta Energii zawitała do Czerwionki-Leszczyn WIDEO+ZDJĘCIA

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Planeta Energii zawitała do Czerwionki-Leszczyn WIDEO+ZDJĘCIA
  1/77
  przejdź do galerii
  Dziś i jutro w gminie Czerwionka-Leszczyny stacjonuje Planeta Energii, czyli mobilne maisteczko w którym dzieciaki mogą za darmo dowiedzieć się jak powstaje prąd, jak należy się z nim obchodzić i jak go oszczędzać.


  Pani Monika Biesiada wraz z klasą II b ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Stanisława Moniuszki w Czerwionce-Leszczyny, znalazła się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego organizowanego przez Grupę Energa.
  Dzięki ich wygranej do gminy, z z dwudniową wizytą przyjechało mobilne centrum nauki „Planeta Energii”. W miasteczku, które stoi na parkingu przy Centrum kulturalno-Edukacyjnym, odwiedzający dowiedzą się jak wytworzyć prąd z cytryny i dlaczego elektryzują się włosy na głowie, zobaczą także kosmiczny Energobus i wezmą udział w eksperymentach. Wstęp jest bezpłatny.

  - Do realizacji zadań w konkursie „Planeta Energii” starałam się podejść w sposób nietuzinkowy. Pomogła mi w tym otwartość moich uczniów, ich wszechstronne zainteresowania, ciekawość poznawcza oraz kreatywność. Dzieci zaangażowały się w projekt, za co jestem im ogromnie wdzięczna. Bycie w gronie zwycięzców, to dla nas bardzo duże wyróżnienie. Jesteśmy wdzięczni organizatorom programu za docenienie naszej pracy i zaangażowania – mówi pani Monika Biesiada, wychowawczyni II b. To dzięki pomysłowości jej i jej uczniów do gminy przyjechało mobilne miasteczko. W godzinach od 9 do 14 stanowiska odwiedzają dzieci z lokalnych szkół podstawowych. Po południu centrum jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

  Ale wygrana z konkursie nie kończy przygody klasy II b z Planetą Energii. Dziś i jutro po południu w mobilnym miasteczku odbędzie się konkurs na wytworzenie jak największej ilości energii na rowerach stacjonarnych. W tym mieście, które odwiedzi planeta, a gdzie energii uda się wytworzyć jak najwięcej, zwycięska klasa ma szansę na dodatkową nagrodę. Będzie to interaktywna tablica. A do wspólnej jazdy na rowerkach przyłączyć może się każdy, kto chce pomóc klasie z czerwionki-Leszczyn zdobyć taką tablicę.

  Na gości miasteczka czeka wiele atrakcji m.in. kosmiczny Energobus – mobilne laboratorium, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez planetowych ekspertów, film 3D oraz liczne quizy i zabawy. Najmłodsi będą mogli odwiedzić „Świat wtyczek elektrycznych”, gdzie poznaje się wtyczki z całego świata czy przejść labirynt elektryczny. W miasteczku dzieci znajdą także mnóstwo niecodziennych eksponatów, takich jak kula plazmowa (która pokazuje widowiskowe efekty wywoływane przez wysokie napięcie), induktor Ruhmkorffa (który generuje miniaturowe „pioruny”) czy maszynę elektrostatyczną (elektryzują się od niej włosy).

  – W naukowym centrum „Planeta Energii” wprowadzamy odwiedzających w świat energii elektrycznej – mówi dr Tomasz Rożek, fizyk, popularyzator nauki i ambasador programu „Planeta Energii”. – Poprzez zabawę uczymy jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz przybliżamy zagrożenia związane z jego niewłaściwym użytkowaniem. Przekonujemy, jak ważne jest oszczędzanie energii i recykling śmieci.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomnik powstań śląskich zapłonął na czerwono ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama