Policjanci z Rybnika zlikwidowali nielegalny arsenał broni,...

  Policjanci z Rybnika zlikwidowali nielegalny arsenał broni, amunicji i materiałów wybuchowych

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek, KMP Rybnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Rybnika zlikwidowali nielegalny arsenał broni, amunicji i materiałów wybuchowych
  1/7
  przejdź do galerii

  Policjanci z Rybnika zlikwidowali nielegalny arsenał broni, amunicji i materiałów wybuchowych ©KMP Rybnik

  4,5 kilograma materiału wybuchowego, 20 sztuk bomb lotniczych, miny przeciwpiechotne, broń palną i ponad 520 sztuk amunicji, zabezpieczyli rybniccy kryminalni przy udziale policjantów z KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszy CBŚP. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie pięciu mężczyzn.
  Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku dostali informację dotyczącą handlu bronią przez jednego z mieszkańców powiatu rybnickiego. Dzięki temu mundurowi zlikwidowali domowy arsenał broni, amunicji i materiałów pirotechnicznych. Mężczyzna został zatrzymany.

  Jak po nitce do kłębka, śledczy dotarli do osób, które kupiły od handlarza broń. W ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku, rybniccy kryminalni współdziałając z kryminalnymi z KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszami CBŚP Zarządu w Katowicach zatrzymali czterech kolejnych mężczyzn, którzy nielegalnie posiadali broń, amunicję oraz materiały wybuchowe.


  Podczas realizacji tej sprawy policjanci zabezpieczyli między innymi ponad 520 sztuk amunicji, 20 bomb lotniczych, 3 miny przeciwpiechotne, 15 pocisków przeciwpancerno-zapalających, 10 pocisków przeciwpancerno-zapalająco-smugowych, pocisk artyleryjski z pozostałością zapalnika, odzyskując w ten sposób 4,5 kg materiału wybuchowego. Neutralizacją znaleziska zajął się Zespół Minersko-Pirotechniczny SPAP Katowice. Policjanci zabezpieczyli także rewolwer oraz istotne elementy z broni palnej typu PPSz, karabinka Mannlicher Cavocano, karabinka Mauser oraz pistoletu maszynowego MP 3008.

  Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, Prokurator Rejonowy w Rybniku przedstawił pięciu mężczyznom w wieku od 32 do 45 lat zarzuty posiadania bez wymaganego pozwolenia broni palnej i amunicji, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, mieszkaniec Pyskowic usłyszał zarzut posiadania przyrządu wybuchowego, zaś mieszkaniec powiatu rybnickiego usłyszał zarzut handlu bronią i amunicją, za co może spędzić 10 lat za kratkami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama