Rybnicka policja podsumowała weekend - kolizje i pijani...

  Rybnicka policja podsumowała weekend - kolizje i pijani kierowcy

  SKA, KMP Rybnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rybnicka policja podsumowała weekend - kolizje i pijani kierowcy

  ©Arch.

  Za nami pierwszy weekend wakacji. Od piątku na rybnickich drogach doszło kilkunastu zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.
  Rybnicka policja podsumowała weekend - kolizje i pijani kierowcy

  ©Arch.

  - Miniony weekend był pierwszym wakacyjnym weekendem. W tym czasie prowadzona była akcja „Bezpieczny weekend”. Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. W tym czasie 67 policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy oraz 120 policjantów innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach miasta i powiatu. W czasie policyjnej akcji na rybnickich drogach doszło 17 kolizji.
  Niestety, pomimo licznych apeli, policjanci rybnickiej komendy zatrzymali 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu - informuje st. sierż. Anna Karkoszka, rzecznik prasowa rybnickiej policji.

  W piątek około 15.00 w Świerklanach na ulicy Plebiscytowej, policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 46-letniego mieszkańca Świerklan. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

  Kilka godzin później w Rybniku na ulicy Bohaterów Westerplatte, policjant będący w czasie wolnym od służby, zatrzymał kierującego mitsubishi. Wynik badania na alkomacie 27-letniego rybniczanina wykazał 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

  Około 23.00 dyżurny rybnickiej komendy, otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Sumińskiej w Gaszowicach. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. Jak ustalili policjanci, kierująca forem – 36-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego, jadąc w kierunku Jejkowic, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem, a jej samochód dachował. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie 2,5 promila alkoholu.

  W sobotę, około 20.40, na ulicy Lipowej w Rybniku, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że 39-letni mieszkaniec Rybnika posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Rybniku do grudnia 2017r.

  W związku z nowelizacją przepisów dotyczących kierowców którzy prowadzili pojazd w okresie, na który sąd odebrał im prawo jazdy, 39-letni rybniczanin musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami złamania sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

  Wczoraj, około 22.50 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację, że na Osiedlu Południe, świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego. Niestety, kierowca zdołał uciec jeszcze przejazdem mundurowych. Kilka minut później, policjanci po krótkim pieszym pościgu, zatrzymali 23-letniego rybniczanina. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 23-latka 2,5 promila alkoholu.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM PATRYKA DRABKA Z CYKLU NOGA Z GAZU  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama