Rybnik: Inauguracja roku akademickiego w 80-lecie istnienia...

  Rybnik: Inauguracja roku akademickiego w 80-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rybnik: Inauguracja roku akademickiego w 80-lecie istnienia
  1/68
  przejdź do galerii

  Rybnik: Inauguracja roku akademickiego w 80-lecie istnienia ©Bartosz Wojsa

  W rybnickim Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyła się uroczysta, jubileuszowa inauguracja roku akademickiego. - Jesteście ambasadorami nie tylko uczelni, ale także miasta. Pamiętajcie więc, by żyć życiem Rybnika - mówił do studentów prezydent Piotr Kuczera.
  Dzisiaj przy ul. Rudzkiej 13c w Rybniku o godz. 12. na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyła się uroczysta jubileuszowa inauguracja roku akademickiego 2016/2017. Uczelnia w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia.

  - Dzisiejsza inauguracja zasługuje na status wyjątkowej ze względu na obchody 80-lecia istnienia uczelni. Jej tradycję podkreśla właśnie tej jubileusz. Studentom życzę sukcesów nie tylko w tym roku, ale także w przyszłości - mówił dr inż. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji.

  Podczas inauguracji zabrzmiało tradycyjne „Gaudeamus Igitur”, a do uroczystej immatrykulacji przystąpili najlepsi nowo przyjęci przedstawiciele wydziału uczelni. Progi wydziału przekroczyła reprezentacja ponad 120 studentów pierwszego roku. Łącznie na rybnickim wydziale katowickiej uczelni studiować będzie ponad 240 studentów.

  - Studiowanie to czas nie tylko nauki, ale również kształtowania poglądów i zainteresowań studentów. Mamy dla Państwa bogaty program wymian studenckich, stypendiów oraz kół i aktywności naukowych. Wybór tej uczelni to najsłuszniejszy wybór. Proszę pamiętać, że to właśnie Państwo, studenci, są ambasadorami naszej uczelni i reprezentują, promują ją na zewnątrz - mówił JM Rektora prof. UE dr hab. Roberta Tomanka.

  W trakcie uroczystości wystąpili również przybyli goście, m.in. prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. - To moment wyznaczania ambitnych celów i szukania drogi do ich realizacji. Cieszę się, że Rybnik należy do grona miast, w których uczelnia ma swoją siedzibę. Ten wydział wpisał się w historię miasta i z roku na rok coraz bardziej się w nim umacnia. Nasze wsparcie i współpraca będą kontynuowane. Życzę, by ten rok był pełen intensywnego rozwoju i odkrywania swoich pasji. To wy, studenci, jesteście ambasadorami nie tylko uczelni, ale także miasta. Pamiętajcie więc, by żyć życiem Rybnika - mówił.

  Na koniec nie zabrakło także wykładu inauguracyjnego prof. dr. hab. Sławomira Smyczka pt. „Nowe trendy w zachowaniach konsumentów”. Odbyła się również prezentacja filmu obrazującego uczelnię obecnie. Film kręcony był techniką „z lotu ptaka” i pokazywał uczelnię w sercu śląskiej metropolii, w tym zamiejscowy kampus w Rybniku i jego zielone otoczenie.  Uroczystość uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

  Przypomnijmy, że Wydział Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku rozpoczął kształcenie studentów w 2015 roku. Prowadzi kierunek studiów o profilu praktycznym: Finanse i Rachunkowość. Na kierunku do wyboru są 3 unikalne specjalności: Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw (rachunkowość MSP), Inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (inwestycje PGD) oraz Analityk Rynkowy i Finansowy (nowość).

  - Kierunek o profilu praktycznym sprzyja zdobywaniu przez studenta umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych. Ponad połowa programu studiów obejmuje zajęcia praktyczne, w szczególności warsztaty prowadzone przez osoby posiadające doświadczenie zawodowe w otoczeniu gospodarczym. Na studiach tych studenci korzystają z obowiązkowych 3-miesięcznych praktyk zawodowych - mówi Marek Kiczka.

  Wciąż trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Administracja i Finanse” na Wydziale Biznesu Finansów i Administracji w Rybniku. Studia kierowane są do obecnych i przyszłych pracowników administracji publicznej jak i niepublicznej, którzy pracują lub poszukiwać będą zatrudnienia zarówno w jednostkach administracji, jak i przedsiębiorstwach.

  - Jako uczelnia uniwersytecka musimy przede wszystkim uczyć myślenia, kojarzenia faktów, inicjatywy i kreatywności. Z kolei jako wydział praktyczny musimy dbać miedzy innymi o dostarczanie studentom wiedzy aktualnej, użytecznej, oczekiwanej, a tym samym wynagradzanej przez współczesny rynek pracy – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu Finansów i Administracji.

  Nieoficjalnie obchody Jubileuszu 80-lecia rozpoczęto już 17 marca uroczystą sesją naukową. Uczczono wtedy 150. rocznicę urodzin Karola Adamieckiego - patrona uczelni w latach 1972-2009 i współtwórcy nauk o zarządzaniu.

  - Oficjalnie rok jubileuszowy otwiera jednak inauguracja roku akademickiego 2016/2017, a jego punktem kulminacyjnym będzie Święto Uczelni 11 stycznia 2017 r. Z okazji jubileuszu uczelnia zaplanowała wiele wydarzeń, których celem jest utrwalenie relacji pomiędzy społecznością akademicką a otoczeniem uczelni - zapowiada Marek Kiczka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama