Rybnik: Kierowca nie musi mieć bilonu. Za parking na...

  Rybnik: Kierowca nie musi mieć bilonu. Za parking na Brudnioka zapłaci kartą

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rybnik: Kierowca nie musi mieć bilonu. Za parking na Brudnioka zapłaci kartą

  Rybnik: Kierowca nie musi mieć bilonu. Za parking na Brudnioka zapłaci kartą ©Aleksander Król

  Nie masz bilonu? Nic nie szkodzi, z parkingu przy ulicy Brudnioka wyjedziesz teraz, płacąc kartą bankomatową. To pierwszy taki parking w centrum miasta, gdzie wprowadzono takie ułatwienie dla kierowców. Ale to jeszcze nie koniec udogodnień. Właśnie umożliwiono zmotoryzowanym rybniczanom wyjazd z parkingu przy “Starym Kościele” - co kilka miesięcy temu Dziennikowi Zachodniemu obiecał prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. Dzięki drugiemu wyjazdowi nie korkuje się tak skrzyżowanie ulicy Brudnioka z ulicą Gliwicką.
  Rybnik: Kierowca nie musi mieć bilonu. Za parking na Brudnioka zapłaci kartą

  Rybnik: Kierowca nie musi mieć bilonu. Za parking na Brudnioka zapłaci kartą ©Aleksander Król

  Rybnik: Kierowca nie musi mieć bilonu. Za parking na Brudnioka zapłaci kartą  - Parking jest o wiele mniejszy, ale przynajmniej łatwiej z niego wyjechać - chwali wielu kierowców, którzy dotąd stali w sznureczku przy Bahamas.

  Oczywiście są też negatywne głosy, bo w tym tygodniu rozebrano budkę, gdzie “pani z okienka” kasowała wcześniej bilety. - Budki nie ma i trzeba wychodzić z auta, jeszcze dziś zadzwonię do urzędu miasta i zapytam, co to za porządki - denerwowała się pani z czerwonej pandy. Chwilę po niej do nowoczesnej kasy podeszła kolejna zmotoryzowana kobieta. - Idziemy do przodu. Fajnie, że można płacić kartą - mówi pani Agnieszka Szymura, “odbijając” bilet przy automacie.

  Przemysław Grycman, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych tłumaczy, że podobny bezobsługowy system parkingowy, uruchomiono już wcześniej także na parkingu przy ul. Kotucza, obok nowego parku nad Nacyną, ale gdy wprowadzono opłaty kierowcy nie korzystają z tego miejsca już tak chętnie.

  - Parking na Brudnioka to pierwszy parking w ścisłym centrum, gdzie możemy zapłacić kartą płatniczą. Koszt wprowadzenia tego systemu parkingowego to 209 tys. złotych - mówi Grycman. Dodaje, że w czerwcu zostały także ujednolicone godziny płatnego parkowania na parkingach miejskich. Od poniedziałku do piątku parkingi w Rybniku płatne są od godziny 8 do 18, a w soboty od 8 do 14. - Wyjątkiem są parkingi zlokalizowane w pobliżu targowiska (ul. Hallera, Młyńskiej Targowisko) oraz przy ul. Jankowickiej - tłumaczy Iwona Mikulska-Żymełka z działu targowisk i parkingów w RSK.

  Przy Hallera opłaty pobierane są od pon. do piątku od 7- 18 oraz w soboty od 7 - 14, zaś przy “Młyńskiej - targowisku od pon. do soboty od 7 - 14 i w niedzielę od 7 - 12. Zaś przy Jankowickiej (przy PUP) soboty są darmowe, a parking jest płatny od pon. do piątku od 7 - 16. - Poza parkingiem przy ul. Młyńskiej Targowisko wszystkie parkingi administrowane przez RSK są bezpłatne od godz. 14 w soboty do niedzieli włącznie. Dodatkowo na parkingach przy ul. Powstańców Śl., Kościuszki i Kotucza obowiązuje darmowe pierwsze 90 minut - dodaje.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyjazd z parkingu

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wszystko dobrze, ale dlaczego stanowisko do skanowania biletów jest umieszczone na zakręcie? Jadąc długim autem nie ma mozliwosci by bez wysiadania z auta skasowac bilet. A potem tworza sie korki...rozwiń całość

   Wszystko dobrze, ale dlaczego stanowisko do skanowania biletów jest umieszczone na zakręcie? Jadąc długim autem nie ma mozliwosci by bez wysiadania z auta skasowac bilet. A potem tworza sie korki do wyjazdu. Tragedia. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama