Rybnik: Ośrodek Pod Żaglami zamknięty na złość miastu. Nad...

  Rybnik: Ośrodek Pod Żaglami zamknięty na złość miastu. Nad Zalewem Rybnickim powstanie osiedle?

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rybnik: Ośrodek Pod Żaglami zamknięty na złość miastu. Nad Zalewem Rybnickim powstanie osiedle?
  1/3
  przejdź do galerii

  Rybnik: Ośrodek Pod Żaglami zamknięty na złość miastu. Nad Zalewem Rybnickim powstanie osiedle? ©arc facebook ośrodek Pod Żaglami

  Popularny Ośrodek Sportów Wodnych „Pod Żaglami” w Rybniku, z jedyną plażą nad Zalewem Rybnickim, jest zamknięty na cztery spusty. Na swoim profilu na Facebooku ośrodek opublikował zdjęcie zamkniętej bramy z podpisem: „To miasto trzeba ukarać”. Co tu planują? Były właściciel zdradza, że ma tu powstać ekskluzywne osiedle. Urzędnicy: To absurd!

  Rybnik: Ośrodek Pod Żaglami zamknięty na złość miastu. Nad Zalewem Rybnickim powstanie osiedle?  Gdy tylko pojawił się ów post, na reakcję rybniczan nie trzeba było czekać, wszak to popularne miejsce odpoczynku. - Miasto nie zostanie ukarane, tylko straci pan potencjalnych klientów, nie tędy droga - pisze jedna z internautek. Ale są też inne głosy: - Miasto pobiera kolosalny podatek! Później się dziwi, że nie można się rozwijać - dodaje inna.

  Internauci od razu też dostali odpowiedzi od administratora profilu Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji „Pod Żaglami”: „Z podatkiem już sobie poradziliśmy tak, aby urzędasy nic nie mogły. Problemem jest osoba prezydenta, który może i ma 40 lat, ale mentalnie osadzony jest w realiach studenta 1 roku (absolutnie nie chcę urazić studentów:)). Kuczera nie rozumie zagadnień biznesowych, miota się nad zalewem to tu, to tam, a przy tak nieprzewidywalnym włodarzu miasta koniecznością jest alternatywne rozwiązanie dla tego miejsca” - pisze administrator profilu, który w rozmowie z nami podaje się za właścicielkę obiektu.

  Urząd Miasta nie chce wdawać się w pyskówkę i komentować sprawy, nie informuje też, czy właściciel ośrodka „Pod Żaglami” płaci podatki. - Nie mogę udzielić informacji na temat spraw podatkowych właścicieli, ponieważ informacje te objęte są tajemnicą skarbową i nie mogą być ujawnione - informuje Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.

  Wiemy natomiast, że formalnie zmienił się właściciel ośrodka, który dotąd należał do Dariusza Kosteczki. Teraz to zagraniczne spółki, m.in. z Ostrawy. - Pan Kosteczko nie jest tutaj stroną. Jesteśmy zagranicznymi podmiotami - przekonują nowi właściciele, rozmawiając z nami przez komunikator internetowy. Dodają, że nie przewidują otwarcia ośrodka także w sezonie, a zamknięcie bramy ośrodka to „kara za brak szacunku dla tego miejsca, które podobno zawsze było swoistym kołchozem”. Jakie mają plany wobec ośrodka? - Plany inwestycyjne nie są związane z dotychczasową formą ośrodka. Analizując postawę mieszkańców i władz miasta absolutnie nie bierzemy pod uwagę funkcji ośrodka, chyba że zgłosi się podmiot zainteresowany tym terenem i zdecyduje, czy będzie kontynuował działalność jako OSWiR - dodają.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM


  [ciąg dalszy na następnej stronie]
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama