Ważne
  Rybnik płaci zaliczki mieszkańcom, którzy opuszczą domy na...

  Rybnik płaci zaliczki mieszkańcom, którzy opuszczą domy na drodze Racibórz-Pszczyna

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rybnik płaci zaliczki mieszkańcom, którzy opuszczą domy na drodze Racibórz-Pszczyna
  1/5
  przejdź do galerii

  Rybnik płaci zaliczki mieszkańcom, którzy opuszczą domy na drodze Racibórz-Pszczyna ©Aleksander Król

  Rozpoczęcie budowy drogi Racibórz-Pszczyna planowane jest wiosną 2017 roku, a realizacja inwestycji powinna się zakończyć w roku 2019. Żeby tak się stało, trwają wykupy nieruchomości na trasie planowanej drogi. To ponad 550 działek, z czego 52 to nieruchomości zabudowane. - Na chwilę obecną 5 budynków zostało już przekazanych miastu wraz z działką i zabudową towarzyszącą, zaś zaliczki pobrało 34 właścicieli nieruchomości zabudowanych - informuje Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.
  290 milionów złotych dofinansowania na budowę przeszło 10 kilometrów rybnickiego odcinka drogi Racibórz-Pszczyna to największa unijna dotacja w historii Rybnika i jednocześnie największa dotacja, jaką kiedykolwiek przyznano pojedynczemu projektowi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

  Umowa już podpisana
  Droga Racibórz-Pszczyna


  - Marzenia się spełniają. Rybnik obraca się w kierunku autostrady i zbliża do aglomeracji katowickiej - mówił wczoraj w marszałek Wojciech Saługa, podpisując wspólnie z prezydentem Rybnika, Piotrem Kuczerą umowę na gigantyczne dofinansowanie.

  - Budowa przebiegającego przez Rybnik odcinka tej trasy to skok cywilizacyjny dla naszego miasta. Stanowi łącznik z aglomeracją ostrawską i katowicką, który umożliwi szybkie połączenie miasta z całym regionem. To również szansa dla rozwoju biznesu, a w efekcie stworzenie nowych miejsc pracy - dodał Kuczera.

  I etap budowy Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna na odcinku przebiegającym przez Rybnik (łączna wartość projektu to 433 mln zł, a 140 mln zł bierze na siebie Rybnik) obejmuje budowę 10,22 km drogi od ronda Raciborskiego w Żorach do ul. Wodzisławskiej w Rybniku.

  - Na trasie dwujezdniowej o dwóch pasach ruchu znajdą się 2 mosty i 11 wiaduktów, 5 węzłów bezkolizyjnych w różnych dzielnicach, co da ich mieszkańcom łatwiejszy dostęp także do centrum miasta - tłumaczy Kuczera.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poloki majom tradycjo w wysiedlaniu!

   Auch Oberschlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak mojich Poloki wysiedlali, to dostali ino napisano po polcku kartka, kaj majom byc, coby ich do wagonow powciskac i do Lambinowic - a potym, jak przeczimali polcke przesuchania - do Rajchu...rozwiń całość

   Jak mojich Poloki wysiedlali, to dostali ino napisano po polcku kartka, kaj majom byc, coby ich do wagonow powciskac i do Lambinowic - a potym, jak przeczimali polcke przesuchania - do Rajchu wywiesc.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama