Rybnik: Świąteczny klimat na rynku i deptaku [ZDJĘCIA 360...

  Rybnik: Świąteczny klimat na rynku i deptaku [ZDJĘCIA 360 STOPNI]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rybnik: Świąteczny klimat na rynku i deptaku
  1/22
  przejdź do galerii

  Rybnik: Świąteczny klimat na rynku i deptaku ©Jacek Bombor

  W weekend nasi dziennikarze pojawili się na rynku i deptaku w Rybniku ze specjalną kamerą, która pozwoliła wykonać im zdjęcia w technice 360 stopni. Bije z nich świąteczna atmosfera. Zobaczcie sami!
  W weekend pojawiliśmy się na rynku i deptaku w Rybniku z naszą wyjątkową kamerą, która pozwoliła nam na wykonanie specjalnych zdjęć techniką 360 stopni. Jesteście ciekawi, jak to wygląda? Zobaczcie!  Tegoroczną nowością w Rybniku jest świąteczny wystrój mostka nad Nacyną w parku tematycznym, gdzie zamontowana została jemioła, pod którą można składać sobie życzenia czy wymienić całusy.


  Z wejść na rynkowe uliczki zniknęły tradycyjne bramy, by w ich miejsc pojawić się mogły świąteczne elementy, nawiązujące do dekoracji rozmieszczonych na całej długości danej ulicy.  Tradycyjnie na rybnickim rynku podziwiać możemy kilkunastometrową choinkę, pochodzącą w tym roku z prywatnej posesji przy ul. Rudzkiej. Ustawione na płycie rynku ledowe anioły oraz obudowa fontanny świetlnej mają nowe okleiny na postumentach.

  Z kolei fontanna na Placu Wolności przyozdobiona jest tym razem zieloną girlandą z drobnymi światełkami, nie ma jednak znanej z poprzednich lat czerwonej kokardy na brezentowym nakryciu fontanny.  W śródmieściu i dzielnicach pojawiło się w sumie blisko 200 elementów świetlnych, 26 choinek przystrojonych bombkami i światełkami, iluminacje na elewacjach budynków, a ulice i place przystrojono w sumie 2 km girland świetlnych.  Dekoracje świetlne będą włączane sukcesywnie do 22 grudnia. Na koszty tegorocznej dekoracji Bożonarodzeniowej, wynoszące w sumie 110 tys. złotych, składają się: zakup materiałów do naprawy istniejących elementów dekoracji, zawieszanie, podłączanie elementów dekoracyjnych, konserwacja w okresie świecenia oraz opłaty za energię elektryczną.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama