Ważne
  Rybnik znów rozkochany w żużlu. ROW Rybnik pozostaje w...

  Rybnik znów rozkochany w żużlu. ROW Rybnik pozostaje w ekstralidze

  Aleksnder Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rybnik znów rozkochany w żużlu

  Rybnik znów rozkochany w żużlu ©Aleksander Król

  W Rybniku odżyły dawne wspomnienia, gdy żużlowcy ROW-u Rybnik wygrywali przez 12 lat mistrzostwo Polski. Prawie 10 tys. kibiców świętuje utrzymanie w ekstralidze. Czy klub dostanie z miasta miliony?
  Rybnik znów rozkochany w żużlu

  Rybnik znów rozkochany w żużlu ©Aleksander Król

  Dziękujemy za emocje, brawa dla ROW-u. Następny sezon jest nasz! ROW, ROW, ROW RYBNIK! - pisał na gorąco w sieci po niedzielnym, ostatnim ligowym meczu żużlowców ROW-u Rybnik ze Stalą Gorzów pan Sebastian. - Nie zapomnę przedsezonowych wypowiedzi „ekspertów” na temat utrzymania się ROW-u w ekstralidze [...] Całej ekipie! Sztabowi szkoleniowemu i zawodnikom wielkie gratulacje i szacunek... - pisze Mariusz. Takich wpisów na oficjalnym profilu klubu na Facebooku są dziesiątki.
  W Rybniku odżyły wspomnienia minionych lat, gdy zawodników spod „zielono-czarnej bandery” nie była w stanie objechać żadna inna ekipa w Polsce. Rybnik znów zakochał się w czarnym sporcie, o czym świadczyła frekwencja na każdym spotkaniu rozgrywanym na stadionie przy Gliwickiej (średnia to ok. 8 tys. kibiców na mecz). - Pewnie, że mimo wieku chodzę na mecze ROW-u. Rybnik to żużel - mówił nam niedawno Konrad Kuśka, mechanik legendarnych złotych żużlowców sprzed dekad - Wyglendy, Maja, Tkocza czy Antoniego Woryny. I chociaż do pożółkłych sukcesów wiele zabrakło, bo „Rekiny” zakończyły właśnie sezon na szóstym miejscu w tabeli ekstraligi, ba, przegrali ostatnie spotkanie z liderem Stalą Gorzów 43:47, kibice z Rybnika świętują tak, jakby wywalczyli medale.

  - Fantastyczne jest to, że ci ludzie przychodzą na nasze mecze. Oni są czasami znużeni życiem, pracą i po tygodniu harówki przychodzą na stadion, żeby odpocząć. Mają zapodane 1,5 godziny rozrywki i to rozrywki na wysokim poziomie - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik. Dodaje, że bez kibiców święta w Rybniku by nie było. - Powiem tak, na pierwszym miejscu są ex aequo kibice i prezydent miasta Piotr Kuczera. Bez wsparcia miasta na pewno ten żużel nie byłby u nas na tym poziomie, na którym jest - mówi Mrozek.
  90 zdjęć

  Były emocje, byli kibice

  Coś jest na rzeczy, przypomnijmy, klub przed sezonem otrzymał od miasta rekordowy grant w wysokości prawie 3 mln zł. Czy na podobne pieniądze żużlowcy mogą liczyć w przyszłym ekstraligowym sezonie?

  - O to musi pan zapytać prezydenta Rybnika. Ale złej terminologii pan użył. My nie dostajemy pieniędzy z miasta, my uczestniczymy w konkursie grantowym, organizowanym przez urząd miasta. Składamy ofertę - jest ona badana, zakwalifikowana albo nie. To nie jest tak, że ktoś, kto chce dostać, od razu dostaje - mówi Mrozek. - My staramy się o to, by pieniędzy dotacyjnych nie stracić, nie zmarnować i żeby z tego było widoczne odbicie. Tak, żeby wszyscy, którzy nas obdarzyli zaufaniem i nas wsparli, widzieli same pozytywy - dodaje prezes ROW-u.

  Czy miasto jest zadowolone? Prezydent usatysfakcjonowany?

  - Plan minimum na pewno został wykonany. Cieszę się, że utrzymaliśmy się w ekstralidze. Były emocje, byli kibice - a to jest najważniejsze. Postawa żużlowców rybnickiego klubu była przede wszystkim ambitna - to zawsze cieszy. Nawet, gdy przegrywaliśmy, to w dobrym stylu i po walce do końca. Drużyna żużlowa może liczyć na wsparcie miasta w przyszłym roku. Trudno w tej chwili mówić o konkretnych kwotach - kolejny rok budżetowy to proces negocjacji odpowiednich kwot. Liczę też na to, że wsparciem dla klubu będą wpływy z biletów oraz od sponsorów. Klub udowodnił, że warto w niego inwestować - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama