Serial Diagnoza: Statyści mówią, że z gwiazdami idzie...

  Serial Diagnoza: Statyści mówią, że z gwiazdami idzie pogodać

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Serial Diagnoza: Statyści mówią, że z gwiazdami idzie pogodać
  1/6
  przejdź do galerii

  Serial Diagnoza: Statyści mówią, że z gwiazdami idzie pogodać ©Aleksander Król

  Ponad 100 mieszkańców Rybnika i okolic zobaczymy jesienią w serialu TVN „Diagnoza”. Pracując w tym tygodniu na planie filmowym mieli okazję poznać Maję Ostaszewską, Maćka Zakościelnego, Adama Woronowicza, czy Magdalenę Popławską. Jednym ze statystów został Marek Chowaniec, taksówkarz z Rybnika z 27 - letnim stażem. W “Diagnozie” zobaczymy go we wspólnych scenach z Mają Ostaszewską.

  Serial Diagnoza: Statyści mówią, że z gwiazdami idzie pogodać  - W poniedziałek żech z nią jeździł cały dzień, na Pyrzowicach . Yno jo i ona. Mieli my okazja trocha pogodać. Pani Maja bardzo lubi śląsko gwara. Raczej żech nie musioł jej tego tłumaczyć na polski. Próbowołech używać takich słów bardziej zrozumiałych, ale mówić nie umia i nie byda z siebie cepa robił - opowiada nam Marek Chowaniec.


  O czym rozmawiali? - Dyszcz prziszoł, a my już byli w aucie uwiązani . Kamery mi pozakłodali, drzwi pozamykali, ona siadła a tu dyszcz prziszoł. Trocha my pogodali, jo uważom, że pani Maja to super otwarto osoba. Tak godka wyglądała jakby my się znoli 50 lot. Nie było sztywnej atmosfery . O czym my godali? Za przeproszeniem o „dupie Maryni” . Tako pogaduszka kolegów przy piwie - o wszystkim i niczym. Na mnie zrobiła bardzo sympatyczne wrażenie. Nie odczuwoł żech żadnego dystansu, wręcz przeciwnie - mówi. Pan Chowaniec nie tylko podwoził znaną aktorkę, ale zagrał z nią w kilku scenach. - Zagroł żech w tej scenie na Pyrzowicach, otwierom jej drzwi, ale w poniedziałek nie zdążyli, bo pogoda trocha pomieszała. Dlatego zostało to przeciśnięte na wtorek. Trza to było dograć w Rybniku - mówi. Rodzina to pewnie dumna, że zagrał pan w serialu? - zagadujemy. - Nawet nie wiem, czy wiedzą, bo jo się takimi rzeczami nie chwola. Żona jedynie wie. Ale jest nerwowo, bo mnie cały dzień w doma nie było. To granie się przeciągo, tu jakieś wywiady, normalno rzecz - dodaje.

  Chociaż pan Marek pierwszy raz wystąpił przed kamerami, to aktorów woził już wcześniej. - Woziło się, miołech kiedyś okazja wieźć Boberka, to ten, co to tego policjanta groł w „Rodzinie zastępczej”. Ze „Łzów” się też z całą ekipą jeździ, albo z Kabarytonem, bo też tam po mnie dzwonią - mówi. - My jesteśmy taką grupą, że wożymy poważniejszo klijentela - dodaje.

  I coś w tym jest, kolega pana Marka - Krzysztof Pyszny, choć nie wystąpił w serialu, to wiózł Maćka Zakościelnego. - Maciek jest „rewelka” - otwarty, bardzo rozrywkowy - przywitał się. Mówi: „Maciek jestem”, a ja mu: ja Cię znam, nie musisz się mi przedstawiać . Bagaże wsadził do taksówki. Ale nie wsiadł zaraz. Miał taką małą gitarkę. Stanął przed dworcem głównym PKP i zaczął sobie grać: „Witam w Rybniku, witam Rybnik”. Ludzie patrzyli. Fajnie - opowiada o swoich wrażeniach pan Krzysztof. - Potem jadąc do hotelu Olimpia opowiadaliśmy sobie jak tu się żyje w Rybniku. Opowiadałem mu, że w niedziele była ważna impreza dla ludzi - żużel, w którym Rybnik pokonał Częstochowę. Ja mu mówię, że Rybnik to takie miasto nie za wielkie, akurat do nas. Podobało mu się - dodaje.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  RYBNICKI KAMPUS ZMIENIŁ SIĘ W SZPITAL. TUTAJ KRĘCĄ FILM DIAGNOZA


  Maja Ostaszewska o filmie Diagnoza


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Row marjański

   Polocz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Ja dyć, mosz recht, niy rup z siebie cepa. Ciś do hałpy muł hajcować, familija bydzie sia kompać bo mosz bojler na wungel, ki hu.. że je 30c na plusie.. herzlig wilkomen in ROW

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem