Strażacy grają dla chorego Maksia! Turniej charytatywny trwa...

  Strażacy grają dla chorego Maksia! Turniej charytatywny trwa ZDJĘCIA + WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Strażacy grają dla chorego Maksia! Turniej charytatywny trwa
  1/80
  przejdź do galerii

  Strażacy grają dla chorego Maksia! Turniej charytatywny trwa ©Bartosz Wojsa

  Dzisiaj strażacy z jednostek OSP i PSP w Rybniku oraz powiatu rybnickiego grają dla chorego Maksia! To już czwarty charytatywny turniej piłki siatkowej, zorganizowany z myślą o chorym 3-latku. Zobaczcie zdjęcia i wideo!
  Dzisiaj o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Jankowicach wystartował 4. charytatywny turniej piłki siatkowej pn. „Gramy dla Maksia". Celem akcji jest zbiórka funduszy na rehabilitację oraz leczenie 3-letniego Maksia, syna jednego ze strażaków-ochotników.

  Zobacz galerię

  ZOBACZ WIDEO:

  Wideo: Bartosz Wojsa


  - Od czterech lat organizowaliśmy w marcu zwykły turniej, żeby spotkać się z jednostkami OSP i wspólnie pograć, porozmawiać na temat pożarnictwa, pośmiać się. Takie luźne spotkanie. Ale kiedy dowiedzieliśmy się, że naszemu koledze z jednostki OSP Jankowice urodził się chory synek, postanowiliśmy przekształcić to wydarzenie w turniej charytatywny - mówi Tomasz Brykcy z OSP Jankowice, inicjator akcji.

  Pan Tomasz dzwonił po zaprzyjaźnionych jednostkach OSP z całego miasta i powiatu rybnickiego, załatwił nawet przyjazd strażaków z PSP w Rybniku. - Zapytałem, czy chcą zagrać w takim turnieju charytatywnie, a oni odpowiedzieli: „oczywiście, że tak!". Od tamtego czasu tak to nakręcamy, że aż się boję, co będzie w przyszłym roku - mówi.

  Maks urodził się w 24. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 730g. Był skrajnym wcześniakiem i pierwsze pięć miesięcy po narodzinach spędził w szpitalu. Teraz choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę, jest też dzieckiem niedowidzącym.

  - Teraz skończy trzy latka. Strażacy zbierają fundusze na jego leczenie, rehabilitację i sprzęt potrzebny do jego codziennego funkcjonowania. To koledzy męża, który też jest strażakiem, sami się zgłosili i zapytali, czy byłaby możliwość i czy jesteśmy chętni do udziału w takim turnieju. Zgodziliśmy się, to już drugi turniej charytatywny dla Maksia w tym roku - mówi Katarzyna Ciemięga, mama Maksia.

  Strażacy z OSP Jankowic nie spodziewali się tak dużego odzewu ze strony mieszkańców i mundurowych. - Aż się łezka w oku kręci, że jest tyle osób, które chcą pomagać - mówi Tomasz Brykcy.

  W godz. 10-14 w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Jankowicach odbędą się jeszcze licytacje gadżetów między meczami, a o godz. 15.30 czeka nas ogłoszenie wyników i rozdanie statuetek w turnieju. W czasie imprezy przewidywane są też takie atrakcje, jak losy z nagrodami, wystawa motocykli żużlowych, ratowniczych i crossowych, a także pokaz psa ratownika oraz pokazy militarne. Dla zgłodniałych czeka też „burger ratunkowy", natomiast atmosferę na imprezie podgrzewają żywe maskotki oraz trzech DJ'ów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama