Ultramaraton 40 rybnickich rond i 62 km do pokonania

  Ultramaraton 40 rybnickich rond i 62 km do pokonania

  Alek , UM Rybnik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ultramaraton 40 rybnickich rond
  1/15
  przejdź do galerii

  Ultramaraton 40 rybnickich rond ©arc um

  W niedzielę odbędzie się Ultramaraton 40 rybnickich rond! Szlakiem rybnickich rond pobiegną uczestnicy ultramaratonu, który planowany jest na niedzielę, 4 czerwca. Startujący będą mieli do pokonania 62 kilometry i 40 skrzyżowań o ruchu okrężnym!

  Ultramaraton 40 rybnickich rond. Pobiegnie też wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski  Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację biegania jako przyjemnej, zdrowej i przyjaznej środowisku formy spędzania wolnego czasu. Jest to także okazja do promocji Rybnika jako miasta przyjaznego biegaczom oraz zwrócenia uwagi na rybnickie ronda jako na ciekawe elementy architektury miejskiej.

  Inicjatywa zrodziła się spontanicznie, od indywidualnego treningu
  jednego z dzisiejszych organizatorów, który pokonując podczas kolejnych biegów coraz więcej rond, swoim pomysłem zainteresował kolejne osoby.

  – Postanowiliśmy zrobić z tego jakąś imprezę i wypromować bieganie oraz Rybnik – udział
  w wydarzeniu wezmą głównie osoby spoza miasta. Tak pojawił się pomysł, który roboczo nazwaliśmy Ultramaratonem 40 rybnickich rond. Nazwa przyjęła się i funkcjonuje oficjalnie. Chyba nikt na świecie jeszcze tego nie zrobił, by przebiec dystans wiodący przez wszystkie ronda w danym mieście – oczywiście myślimy tutaj o miastach, w których skrzyżowań o ruchu okrężnym jest bardzo dużo! To pierwsza edycja, wierzymy, że impreza przyjmie się
  i w przyszłym roku rozrośnie – wyjaśniają Piotr Puchała i Krystian Stawarczyk z CPJ Team, organizatorzy przedsięwzięcia.

  Jak wyjaśniają organizatorzy, impreza to bardziej wycieczka biegowa niż rywalizacja sportowa. Bieg zaplanowano na niedzielę, 4 czerwca. Biegacze wystartują o godzinie 9.00
  z parkingu przy kąpielisku „Ruda”. Trasa prowadzić będzie szlakiem rybnickich rond
  z maksymalnym wykorzystaniem chodników, a także poboczy i ścieżek leśnych. W biegu udział weźmie 15 osób oraz zaproszeni goście specjalni. Zawodnicy pobiegną w zwartej grupie, przestrzegając przepisów kodeksu drogowego. Przewidywany czas biegu to 7 godzin.

  Udział w wydarzeniu zapowiedział zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski:


  – Mój życiowy rekord to są półmaratony, dlatego nie podejmę się tego, by przebiec cały ultramaraton. Dołączę na rondzie Radziejowskim, starając się biec już do końca planowanej trasy, czyli jakieś 28 kilometrów, co dla mnie będzie rekordem odległości. Cieszę się, że takie wydarzenie jest organizowane, to szansa na pokazanie tego, jak piękny jest Rybnik wiosną – wyjaśnia wiceprezydent Masłowski.

  Bieg będzie kolejną okazją do tego, by pokazać, jak ciekawe są rybnickie ronda. Warto przypomnieć, że Rybnik niedawno zwyciężył w plebiscycie organizowanym przez „Portal komunalny” na najlepiej zaaranżowane ronda. O wygranej Rybnika zdecydowali internauci biorący udział w głosowaniu.

  Ultramaraton w Rybniku jest bezpłatny, a inicjatywę wspiera Miasto Rybnik i lokalni przedsiębiorcy. Biegaczom towarzyszyć będzie samochód dokumentujący wydarzenie. - Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności oraz o cierpliwość. Mieszkańców zachęcamy zaś do kibicowania uczestnikom - apelują organizatorzy.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyli pic medialny

   antek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Ha, ha ha - chodnikiem i ścieżkami leśnymi, spacer - zastanówcie się co i jak promujecie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama