Ważne
  Uniwersytet Ekonomiczny w Rybniku: Jak mówić, żeby inni cię...

  Uniwersytet Ekonomiczny w Rybniku: Jak mówić, żeby inni cię słuchali?

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uniwersytet Ekonomiczny w Rybniku: Jak mówić, żeby inni cię słuchali?
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Mat. prasowe

  Dziś o godz. 12 w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku rzecznik rybnickiego oddziału ZUS Beata Kopczyńska poprowadzi wykład „Wystąpienia publiczne - jak mówić, żeby inni Cię słuchali”.
  Jest to kolejne wydarzenie organizowane w ramach dwuetapowego projektu - Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej. Spotkanie poprzedza planowany na 1.03 finał Konkursu, gdzie drużyny wyłonione w pierwszym etapie prezentować będą swoje pomysły na własny biznes. Niezwykle ważne będzie wówczas umiejętne przekonanie Komisji Konkursowej do swojego pomysłu. Każda z drużyn będzie miała na to 10 minut.

  Organizując spotkanie z fachowcem Public Relations, chcemy wspomóc młodzież w przygotowaniu się nie tylko do wystąpienia przed szerokim audytorium na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji. Jestem przekonana, że umiejętna autoprezentacja będzie jednym z istotniejszych czynników warunkujących sukces młodych ludzi również w przyszłości. Muszę więc podkreślić perspektywiczny znaczenie naszych inicjatyw, a w tym poniedziałkowego spotkania ze specjalistką PR.

  Zobacz galerię

  Beata Kopczyńska: Umiejętność występowania przed grupą to jedna z najbardziej pożądanych cech. Przemawiamy wszyscy i w różnych okolicznościach. Często robimy to bezwiednie, bez większego stresu. Jednak w sytuacjach, gdy od naszego wystąpienia zależy pozytywna ocena naszej pracy, awans zawodowy, czy podpisana umowa, wówczas pojawia się strach i trema.
  Dlatego warto zapoznać się z elementami dobrze przygotowanych prezentacji, poznać sposoby mówienia do publiczności, tak, aby wywierać dobre wrażenie i osiągać sukcesy w kontaktach z innymi.

  Napoleon Bonaparte twierdził, że aby prowadzić wojnę potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy. W przypadku udanych wystąpień publicznych zamiast pieniędzy trzeba prób, prób i prób.

  - Należy pamiętać, że nikt nie rodzi się mówcą doskonałym. W końcu wszyscy wielcy mówcy byli z początku złymi mówcami - mówi Beata Kopczyńska.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama