Złodziejska dziupla w Bełku! Była tam nawet skradziona...

  Złodziejska dziupla w Bełku! Była tam nawet skradziona koparka!

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Złodziejska dziupla w Bełku! Była tam nawet skradziona koparka!
  1/10
  przejdź do galerii
  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rybnickiej komendy policji zlikwidowali złodziejską "dziuplę" w której odnaleziono cześci aut skradzionych na całym Śląsku.
  Rybniccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, zlikwidowali "dziuplę" samochodową w Bełku, do której sprowadzano auta kradzione na Śląsku. Odzyskano również koparko-ładowarkę skradzioną w Zabrzu, wartą 110 tysięcy złotych oraz liczne części i akcesoria samochodowe. Zatrzymano 4 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do aut, a także posiadanie i udzielanie narkotyków. Mogą oni teraz trafić do więzienia nawet na 10 lat.


  Rozpracowywanie szajki zajęło policjantom kilka miesięcy. Śledczy sprawdzili swoje podejrzenia i dokładnie zaplanowali akcję. Na terenie posesji odnaleźli skradzioną w Zabrzu koparko-ładowarkę wartą 110 tys. złotych. W efekcie szybkiej i skutecznej interwencji zatrzymali dwóch mężczyzn – 33-letniego mieszkańca Dolnego Śląska oraz 41-latka z Knurowa.

  - Podczas przeszukania posesji, policjancin znaleźli na terenie hali, sporą ilość części oraz elementów pochodzących z innych pojazdów, głównie marki b,w, których kradzież zgłoszono policji w ostatnich miesiącach. Mundurowi zabezpieczyli także prawie 220 gramów marihuany. Odnalezione części zabezpieczono do dalszych badań identyfikacyjnych - mówi sierż. Anna Karkoszka, rzeczniczka rybnickiej policji.

  W wyniku pracy operacyjnej, policjanci z wydziału mienia ustalili, że związek ze sprawą mają jeszcze dwaj mężczyźni, którzy kilka dni później zostali zatrzymani. Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec Knurowa oraz 38-latek z Zabrza. Grupa, bo tak można mówić o zatrzymanych, działała od prawie roku na terenie Rybnika i województwa śląskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem do 12 samochodów BMW oraz 2 koparko-ładowarek, paserstwo, a także za posiadanie i udzielanie środków odurzających. Sąd, na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za przestępstwa te mogą spędzić w więzieniu najbliższe 10 lat.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama