Ważne
  Agnieszka Adamczewska z Siemianowic walczy o debiut na...

  Agnieszka Adamczewska z Siemianowic walczy o debiut na festiwalu w Opolu

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Agnieszka „Chosovi” Adamczewska to młoda wokalistka rodem z Siemianowic Śląskich. Śpiewa i... uczy, ale nie śpiewu, a języka angielskiego w prywatnej szkole „Świat Języków” w Bytomiu, ponieważ z wykształcenia jest właśnie nauczycielką. Dodatkowo, kontynuuje naukę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Ma szansę na udział w prestiżowym festiwalu piosenki w Opolu. Wszystko zależy od głosów internautów.
  Agnieszka Adamczewska ma szanse na debiut w Opolu, ale potrzebuje głosów internautów.

  Agnieszka Adamczewska ma szanse na debiut w Opolu, ale potrzebuje głosów internautów. ©mat. prywatne

  Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku ośmiu lat, kiedy jej talent dostrzegła Anna Zogata - Bochenek, która wysłała ją na pierwszy festiwal piosenki angielskiej.

  - To właśnie tam odkryłam swoje powołanie - zakochałam się w śpiewaniu i byciu na scenie. Śpiewanie przerodziło się w moja wielką pasję, a z pasji w prawdziwą miłość. Nie wypuściłam mikrofonu do dnia dzisiejszego – mówi Agnieszka Adamczewska. Miłość do muzyki to rodzinna pasja, zaszczepili ją w niej rodzice.

  Muzykowanie to rodzinna tradycja

  - Odkąd pamiętam mój tata przygrywał na gitarze, mama śpiewała mi do snu, brat grał na elektrykach, a dziadek na akordeonie.
  Jednak wszystko sprowadzało się do pasji. Gdy rodzice zauważyli mój dryg do muzyki, pomagali mi na wiele sposobów, bym mogła się kształcić w tym kierunku. Do dziś wspierają mnie w moich działaniach. To dzięki wielu ich działaniom jestem tu gdzie jestem. Bez nich moje marzenia nie miałyby sensu - wyjaśnia wokalistka.

  Niecałe cztery lata po muzycznym debiucie rozpoczęła naukę gry na gitarze. Instrument stał się jej nieodłącznym atrybutem i tak już zostało do dnia dzisiejszego.

  - Nie wypuszczam jej z rąk, bo to dzięki niej komponuję to, co we mnie drzemie – zdradza. Agnieszka szybka odkryła, że śpiewanie to jej przyszłość. Gdy miała 15 lat założyła swój pierwszy zespół rockowy o nazwie The Variants. Nieustannie się rozwijała muzycznie i wokalnie. W 2011 r. wzięła udział w telewizyjnym show „Bitwa na głosy”, emitowanym na antenie TVP 2. Trafiła do drużyny Piotra Kupichy i... wygrała!

  Udział w "Bitwie na głosy" odmienił jej życie

  - Dzięki programowi miałam przyspieszony kurs dojrzewania, ponieważ odnalezienie się w tamtym świecie było niezwykle trudne, a adrenalina była nie do opisania. Zrozumiałam wówczas, że walka o marzenia ma sens i, że nigdy się nie wolno się poddawać. Dzięki temu programowi mogłam zobaczyć jak wygląda prawdziwy świat show biznesu, zdobyć doświadczenie, poznać ludzi z branży i wystąpić w „Tak to leciało” wraz z Piotrem Kupichą – wspomina Adamczewska.

  Po programie rozpoczęła koncertowanie z drużyną Bitwy na głosy. Swoją pierwszą płytę „Motions Liquidity” nagrała w 2012 r. z The Variants pt. Praca nad krążkiem trwała 6 lat. Trzy lata później opuściła zespół. - W 2015 r. dojrzała we mnie decyzja, by rozpocząć solowy projekt. Na swojej drodze spotkałam Adama Rybaka, z którym połączył mnie wspólny cel - przelanie inspiracji na muzykę, miłość do niej samej oraz chęć bycia dla innych – wyjaśnia wokalistka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szkoda

   som (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Szkoda, że nadal nie nauczyła się śpiewać...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama