Debiuty 2016 w Opolu bez reprezentantki Siemianowic

  Debiuty 2016 w Opolu bez reprezentantki Siemianowic

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Znamy już wyniki Opolskich Eliminacji do Debiutów 2016. Internauci mogą czuć spory niedosyt i rozczarowanie, ponieważ jury postawiło na inną kandydatkę niż publiczność.
  Agnieszka Adamczewska

  Agnieszka Adamczewska ©mat prywatne

  W tegorocznym plebiscycie wzięła udział siemianowiczanka, Agnieszka „Chosovi” Adamczewska, która zaprezentowała piosenkę „Nie pytaj jak”. W głosowaniu internautów zdeklasowała pozostałych kandydatów otrzymując 4 890 głosów, co oznacza, że głosowało na nią 29% użytkowników Internetu biorących udział w plebiscycie.

  Jednakże to nie ona pojedzie do Opola. Podczas koncertu na deskach amfiteatru zobaczymy Martę Zalewską, która zdobyła 1%, czyli 164 głosy, plasując się na dziewiątej pozycji w głosowaniu internautów.

  Dlaczego w Opolu zabraknie reprezentantki Siemianowic? To sprawa złożona, ponieważ decyzja o tym, kto wygra eliminacje była uzależniona od glosowania jury oraz internautów.
  Pomimo tego, że Adamczewska zaskarbiła sobie przychylność publiczności, to jury wybrało inną kandydatkę. W klasyfikacji generalnej po podliczeniu głosów jury oraz głosów internautów okazało się, że siemianowiczanka otrzymała 10 punktów, w wyniku czego zajęła piątą pozycję. Natomiast Marta Zalewska z piosenką „Skrzydła” otrzymała 32 punkty, a tym samym zwyciężyła.

  Artystów oceniało jury w składzie: Ania Rusowicz – wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, Piotr Metz – dziennikarz, radiowiec, jeden z założycieli RMF FM, był redaktorem naczelnym miesięcznika Machina, szef muzyczny Radia Kraków, Bartosz Dziedzic – kompozytor, producent, muzyk i realizator dźwięku oraz Rafał Poliwoda – dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

  Przypomnijmy, że konkurs miał na celu wyłonienie uczestnika, który wystąpi w konkursie „Debiuty’’ podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2016. Składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego z nich pracownicy Działu Organizacji Imprez oraz Dyrekcja Narodowego Centrum Polskiej Piosenki spośród 140 nadesłanych zgłoszeń wyłoniła finałową dziesiątkę, czyli 10 wykonawców, którzy zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu. Natomiast w drugim etapie artyści podlegali ocenie jury oraz internautów, którzy mogli głosować na swoich ulubieńców do 22 kwietnia br. na stronie internetowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

  Internauci oddali w sumie 17 tys. głosów. Organizatorzy doceniając ich zaangażowanie w spieranie wykonawców postanowili zorganizować specjalny koncert w Sali Kameralnej, w którym weźmie udział trójka artystów wybranych przez publiczność

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będziei zachwycone
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama