Siemianowiczanin z psem nie dojdzie do Gibraltaru. Uznał...

  Siemianowiczanin z psem nie dojdzie do Gibraltaru. Uznał Francję za niebezpieczną

  Bartłomiej Wortolec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Siemianowiczanin z psem nie dojdzie do Gibraltaru. Uznał Francję za niebezpieczną
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Mariusz Markowski

  W połowie maja Mariusz Markowski wyruszył z Siemianowic w stronę Gibraltaru. Przeszedł całe Czechy i Niemcy, a w tym tygodniu przekroczył francuską granicę. Teraz, ze względu na bezpieczeństwo, zdecydował się zmienić trasę. Obecnie kieruje się na Świecko, by później dojść do Świnoujścia, przejść całym wybrzeżem do Helu i wrócić do rodzinnych Siemianowic Śląskich.
  Dokładnie 17 maja 40-letni Mariusz Markowski wyszedł z rodzinnych Siemianowic Śląskich. To przygoda życia, do której zaprosił swojego 7-letniego labradora Chico. Ich celem był Gibraltar, do którego poszli na nogach. Trasa, to 3 tys. km przez Czechy, Niemcy, Francję i Hiszpanię. W tym tygodniu Mariusz Markowski symbolicznie przekroczył granicę niemiecko-francuską. Dlaczego symbolicznie? Bo zmienili plany.

  - Na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo. Ostatnio wiele słyszy się o wydarzeniach we Francji, dlatego wolimy nie ryzykować - mówi Mariusz Markowski. - Długo gryzłem się z tymi myślami i sądziłem, że ludzie stwierdzą, że przegrałem. Zapytałem ich o zdanie na facebooku, na którym codziennie wrzucam informacje gdzie jestem, co robię i jak się czujemy. Wiele osób mi kibicuje i bez problemu przyjęli informacje, że muszę zmienić trasę - dodaje Markowski.

  Trasa się zmieniła, ale cel, czyli 3 tys. km pozostaje. Ten spacer poprowadzi w stronę polskiego morza.

  - Obecnie jestem przy granicy niemiecko-francuskiej. Odpoczywamy przez 2 dni, bo znaleźliśmy miejsce u dobrych ludzi, którzy pozwolili nam rozbić namiot, wykąpać się i zrobić pranie - mówi siemianowiczanin. - Jeszcze w tym tygodniu wyruszymy w stronę Polski. Chcemy dojść do Świecka, by później skierować się na północ. Kiedy dojdziemy nad polskie morze, przejdziemy jego wybrzeżem do Helu. Wtedy będziemy mogli spokojnie wrócić do Siemianowic Śląskich - dodaje Mariusz Markowski.

  Zobacz galerię

  40-letni siemianowiczanin przed wyprawą rzucił pracę i sprzedał samochód. Razem z Chico wyszedł mając tylko plecak. Przez całą podróż wspierają ich ludzie, których spotykają na drodze. Po powrocie Mariusz Markowski planuje spisać swoją historię i zarazić innych, by podróżowali i nie bali się realizować swoich celów. Poczynania Mariusza i Chico można śledzić na facebooku: Wyprawa z przyjacielem 3014 km na 6 łap.

  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No cóż

   Tymoteusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   No cóż, na naszych oczach Francja staje się trzecim światem.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama