Ważne
  Warsztaty bluesowe i koncert Kiljańskiego w siemianowickim...

  Warsztaty bluesowe i koncert Kiljańskiego w siemianowickim Amfiteatrze ZDJĘCIA

  Adrian Hadasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Siemianowickim Centrum Kultury odbywają się warsztaty bluesowe
  1/13
  przejdź do galerii

  W Siemianowickim Centrum Kultury odbywają się warsztaty bluesowe ©Adrian Hadasz

  W Siemianowickim Centrum Kultury odbywają się warsztaty bluesowe, których kulminacją będzie koncert 5 sierpnia o godzinie 18:00 w siemianowickim Amfiteatrze. Wystąpi Krzysztof Kiljański.
  Zajęcia z utalentowaną muzycznie młodzieżą prowadzą doświadczeni muzycy: Bohdan Lizoń (gitara), Dariusz Ziółek (gitara basowa), Marek Olma (perkusja) oraz Adam Niedzielin (piano). W warsztatach bierze udział 14 osób, z czego aż ośmiu gra na gitarach. Nie zabrakło również harmonijki.

  - Uczymy się około dwóch utworów dziennie - mówi Stanisław Gamrat, jeden z uczestników - Tempo jest zatem dość zawrotne.
  Siedzimy jakieś siedem godzin i ćwiczymy swoje partie. Na początku osobno: gitarzyści z gitarzystami, pianiści z pianistami i perkusiści z perkusistami. Na koniec dnia wszyscy się razem spotykamy i gramy wspólnie 2-3 godziny to, czego uczyliśmy się wcześniej indywidualnie.

  Podsumowaniem V Siemianowickich Warsztatów Bluesowych będzie sobotni występ o godzinie 18:00 w siemianowickim Amfiteatrze w Parku Miejskim. Na początku swój program zaprezentują uczniowie (zagrają 6-8 utworów okołobluesowych), finałem będzie zaś wspólny występ warsztatowych wykładowców ze znanym jazzowym wokalistą, Krzysztofem Kiljańskim, zatytułowany „od Sinatry do Presleya".

  Zobacz galerię

  Kiljański występuje na scenie już od lat 80. Od 1998 roku angażował się w wiele jazzowych projektów - w 2001 roku otrzymał wyróżnienie indywidualne na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, a później zdobył drugie miejsce w konkursie Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W 2005 zdobył Nagrodę „Fryderyka" w kategorii Piosenkarz Roku, m.in. dzięki nagraniu przeboju „Prócz ciebie, nic” w duecie z Kayah.

  Całe muzyczne wydarzenie potrwa około 2,5 godziny. Wstęp do siemianowickiego Amfiteatru jest wolny.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?  Zawalił się dom w Dębieńsku


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama