Antypodróżnik - Koleje Śląskie uczą podróżnych...

  Antypodróżnik - Koleje Śląskie uczą podróżnych savoir-vivre'u

  BW, mat. pras.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W niektórych pociągach Kolei Śląskich na ekranach LCD pojawią się zabawne grafiki
  1/13
  przejdź do galerii

  W niektórych pociągach Kolei Śląskich na ekranach LCD pojawią się zabawne grafiki ©KŚ

  Antypodróżnik to akcja, w której poprzez wyświetlanie na ekranach LCD zabawnych grafik w niektórych pociągach Kolei Śląskich zwraca się uwagę na zasady kulturalnego zachowania podczas podróży. Każda z grafik przedstawia pasażerom inną zasadę savoir-viver'u i skłania do refleksji nad tym, czy samemu nie jest się typem "Antypodróżnika". Akcja spotyka się z uśmiechem na twarzy podróżujących mieszkańców naszego regionu.
  Pierwsza odsłona akcji miała miejsce 1 września 2015 roku, druga w 2016 roku w dzień prima aprilis. Odsłonę trzeciej edycji można podziwiać w pociągach Kolei Śląskich od 2 stycznia 2017 roku.

  – Terminy inauguracji poszczególnych części akcji nie były przypadkowe. Antypodróżnik łączy w sobie elementy edukacyjne i humorystyczne. Zarówno 1 września, jak i 1 kwietnia to dni, które pasowały do naszej koncepcji – tłumaczy rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.
  – Teraz data też nie jest przypadkowa. Po pierwsze, otrzymaliśmy od pasażerów wystarczającą liczbę nowych typów Antypodróżnika. Po drugie, mamy okres noworocznych postanowień. Być może ktoś zdecyduje, że nie będzie już np. beztroskim poetą – dodaje z uśmiechem Wawrzaszek.

  Wcześniej mieliśmy okazję poznać 9 "Antypodróżników". Teraz łącznie jest ich 12, a są nimi "Degustator", "Poeta" oraz "Rozrzutny".

  – Uważam, że takie akcje są bardzo potrzebne. Niektórzy ludzie nawet nie wiedzą, że są typem Antypodróżnika. Często uświadamiają to sobie dopiero w momencie, kiedy zobaczą swoje zachowanie jako negatywne – mówi pomysłodawca m.in. Poety pani Justyna Pająk.

  – Kształtowanie właściwych postaw sprzyja utrzymywaniu wysokiej kultury w transporcie publicznym. Inspiracją do określenia zaproponowanego przeze mnie typu Antypodróżnika było samo życie – dodaje pan Olek Bombka, współpomysłodawca Degustatora.

  Koleje Śląskie od samego początku akcji zachęcały pasażerów do zaangażowanie się w nią. Drogą mailową można było wysyłać swoje własne pomysły na kolejne typy Antypodróżników. Prawdopodobnie na 12 przykładach akcja się zakończy.

  - Nie spotkaliśmy się z tym, by ktoś negatywnie odebrał naszą akcję. Nie było skarg, ani negatywnych reakcji. Przeważnie na twarzach pasażerów widzimy uśmiech i miłe przyjęcie wyświetlanych grafik - podsumowuje Wawrzaszek.

  Dzieci śpiewają kolędy. Kliknij i posłuchaj  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama