Architektura Roku woj. śląskiego: niezwykłe domy, muzeum i...

  Architektura Roku woj. śląskiego: niezwykłe domy, muzeum i przedszkole. [NOMINACJE, ZDJĘCIA]

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jojko+Nawrocki Architekci. Przedszkole w Paniówkach
  1/14
  przejdź do galerii

  Jojko+Nawrocki Architekci. Przedszkole w Paniówkach ©SARP Katowice

  Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach ogłosiło nominacje w tegorocznej edycji konkursu Architektura Roku woj. śląskiego 2015. Wśród nominowanych realizacji są m.in. budynek biurowy Porcelana Śląska Park, przedszkole w Paniówkach, Muzeum Narodowe Centrum Dialogu Przełomy i niezwykłe domy jednorodzinne. Nagrody zostaną wręczone już po raz 22.
  Konkurs „Architektura Roku woj. śląskiego” od ponad 20 lat organizuje katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Co roku nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, generalnie za realizacje na terenie województwa śląskiego, ale też realizacje śląskich architektów poza naszym regionem. Kategorie to obiekt, dom jednorodzinny, wnętrze, mała forma oraz dzieło eksportowe. Co roku przyznawane jest także grand prix konkursu.


  W tym roku do konkursu jury nominowało przedszkole w Paniówkach, realizację Jojko+Nawrocki Architekci. Ta sama pracownia została nominowana także za trzy domy: letniskowy w Żywcu, dom w Świerklańcu i dom pod Warszawą. W kategorii „dom” nominację ma też Mateusz Górnik za dom jednorodzinny w Chruszczobrodzie. Pracownia TTAT została nominowana za budynek biurowy Porcelana Śląska Park w Katowicach, za wnętrze budynku Porcelana Śląska Park 2 oraz za dom podmiejski w Tychach. Kolejne nominacje to apartamenty Szuflandia biura Brandys Design, rozbudowa domu jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej zaprojektowana przez Adama Radzimskiego i dom z widokiem Jarosława Krysiaka.

  W kategorii „mała forma” nominację ma Jacek Krych za stolik z kolekcji mebli modern craft. Natomiast w kategorii „dzieło eksportowe” nominowano Muzeum Narodowe Centrum Dialogu Przełomy Roberta Koniecznego z pracowni KWK Promes.  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama