Industriada 2017 last minute. Sprawdź, co możesz zobaczyć...

  Industriada 2017 last minute. Sprawdź, co możesz zobaczyć bez rezerwacji

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Industriada 2017 last minute. Co możesz zobaczyć bez rezerwacji? 8 z 47 obiektów, biorących udział w Industriadzie, nie jest już dostępnych dla tych, którzy nie zadbali o wcześniejszą rezerwację. Ale w innych miejsce się znajdzie
  W Nikiszowcu industriadowe atrakcje rozpoczynają się już o godzinie 12. Dzień pełen emocji zakończy pokaz tańca z ogniem
  1/4
  przejdź do galerii

  W Nikiszowcu industriadowe atrakcje rozpoczynają się już o godzinie 12. Dzień pełen emocji zakończy pokaz tańca z ogniem ©Fot. Arkadiusz gola

  W sobotę Industriada 2017. Ci, którzy planują wziąć udział w tegorocznej imprezie, z pewnością opracowali już indywidualny program festiwalu. Tych, którzy na świętowanie się jeszcze nie zdecydowali, informujemy, gdzie nie ma już miejsc, jakie atrakcje są jeszcze do wyboru oraz jak dojechać do wybranego obiektu.

  Industriada 2017 to ponad 500 różnych wydarzeń na 47 obiektach. Wybór jest więc bardzo duży.
  Są jednak miejsca na industrialnej mapie, do których nie wejdziemy, jeśli odpowiednio wcześnie nie zarezerwowaliśmy sobie biletu wstępu. Wczoraj po południu wolnych miejsc nie było już w Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu, Browarze Zamkowym w Cieszynie, Stacji Wodociągowej w Karcho-wicach, a także w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Nie można też już było zarezerwować udziału w wydarzeniach na zabytkowych osiedlach Katowic – Giszowcu (tu zaplanowano między innymi spektakl „Mianujom mie Hanka”) i Nikiszowcu.

  Na południu regionu też jest Industriada


  Podpowiadamy zatem, gdzie można się udać w ramach tegorocznego święta Szlaku Zabytków Techniki. Ogrom atrakcji przygotowały muzea i industrialne obiekty na południu województwa – w Bielsku-Białej, Cieszynie, Ustroniu i Żywcu.
  Bielska Stara Fabryka już od
  rana otwiera swoje drzwi. Entuzjaści prac ręcznych będą mieli szansę stworzyć własny industrialny zegar czy spróbować sił w

  malowaniu na szkle. Hitem programu będą warsztaty szycia maskotek w kształcie legendarnej bielskiej maszyny – Fiata 126p.
  W Cieszynie Industriadę świętować będą Browar Zamkowy oraz Muzeum Drukarstwa. Choć w tym pierwszym obiekcie możliwości rezerwacji już nie ma, zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Drukarstwa, gdzie głównym punktem programu będzie pokaz składania i pracy maszyny z 1948 roku – „Industriada mercedesa składa”. Nie zabraknie oferty kulturalnej, tym razem w formie spotkania z Jerzym Kronholdem i Karolem Frankiem.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Industriada 2017 PROGRAM + NAJLEPSZE ATRAKCJE W MIASTACH ZDJĘCIA
  Iluminacja EC Szombierki na rozpoczęcie Industriady 2017 [ZDJĘCIA, WIDEO]
  Industriada 2017: Rozruch maszyn w walcowni huty cynku Katowice Szopienice


  Ciekawą ofertę przygotowało także Muzeum Ustrońskie, gdzie będzie można usłyszeć rytmy i dźwięki dawnych hal kuźniczych, zobaczyć animowaną opowieść o historii ustrońskiego przemysłu czy wcielić się w rolę ustrońskiego robotnika podczas gry planszowej. Jeśli ktoś wybierze industriadowe obiekty na południu regionu – powinien raczej zrezygnować z podróży samochodem. Znalezienie miejsca parkingowego może graniczyć z cudem.

  Lepszym wyborem są Koleje Śląskie, którymi pojedziemy dziś za darmo. Trzeba jednak pamiętać, by po industrialny kupon zgłosić się do jednego z wolontariuszy, a znajdziemy ich na każdym z dworców. Transport jest ułatwiony także w samych Beskidach. Od godziny 10.00 na trasie Bielsko-Biała – Cieszyn – Ustroń – Żywiec kursować będzie specjalny autobus. Zapisy na przejazdy przyjmuje Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Są jeszcze miejsca.

  CZYTAJ WIĘCEJ NA NASTĘPNEJ STORNIE >>>
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama