Ważne
  Katowice Airport i Kraków Airport: statystyki za luty 2016

  Katowice Airport i Kraków Airport: statystyki za luty 2016

  Zdjęcie autora materiału

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Terminal B - obecnie stąd odlatują i pasażerowie strefy Schengen, i non-Schengen
  1/5
  przejdź do galerii

  Terminal B - obecnie stąd odlatują i pasażerowie strefy Schengen, i non-Schengen ©DN

  Z Pyrzowic mniej chętnie lataliśmy w lutym do Egiptu, za to w Krakowie najwięcej chętnych było na loty na Teneryfę. Oto statystyki dwóch lotnisk na południu Polski za luty 2016
  W Katowice Airport z siatki połączeń regularnych i czarterowych skorzystało 161 tys. 591 pasażerów, czyli o 14 tys. 194 więcej (+9,6%) w porównaniu z lutym minionego roku. W Kraków Airport obsłużono 310 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost aż o 19% (+49 tys. osób) w stosunku do lutego 2015 roku.

  W Pyrzowicach motorem napędowym wzrostów był ruch regularny, w ramach którego obsłużono 138 tys. 720 podróżnych, o 18 369 więcej (+15,3%) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.
  W ruchu czarterowym obsłużono 21 tys. 695 osób o 4085 mniej w porównaniu z lutym 2015 roku. Mniejsza liczba podróżnych w tym segmencie spowodowana była niestabilną sytuacją w Egipcie. Tamtejsze kurorty od lat są najpopularniejszymi kierunkami wypoczynku Polaków w okresie zimowym. Ponadto w lutym 2016 roku wzrosła liczba operacji, czyli startów i lądowań statków powietrznych, wykonano ich 1709 o 127 więcej (+8%) w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego.

  Mówi Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA: W tym roku chcemy pobić zeszłoroczny rekord liczby obsłużonych pasażerów, który wynosi 3,06 mln osób. Szacujemy, że w 2016 roku z siatki połączeń naszego portu skorzysta ok. 3,3 mln osób. Linie lotnicze i touroperatorzy zaoferują z Katowice Airport nowe kierunki regularne i czarterowe. Wizz Air reaktywuje całoroczne połączenia do Liverpoolu i otworzy na sezon letni trasę na Sardynię. Również w lecie Ryanair uruchomi połączenie na grecką wyspę Korfu.

  Ponadto od czerwca do października 2016 grecka linia lotnicza Ellinair uruchomi rejsy w formule czarter-mix z Katowice Airport do Salonik i Heraklionu. Nowości pojawią się także w siatce połączeń czarterowych na czele z bezpośrednimi rejsami na Dominikanę, które zostaną uruchomione przez TUI Polska. Połączenie to już teraz, jeszcze z międzylądowaniem, realizowane jest z naszego lotniska przez Biuro Podróży Itaka.

  Ponadto w segmencie ruchu czarterowego w sezonie lato 2016 pojawią się takie nowości jak Almeria (Rainbow), Evia (Grecos) Minorka (TUI Poland) i Lesbos (Grecos). Konsekwentnie rozwijamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu w 2016 roku liczba kierunków regularnych i czarterowych po raz pierwszy w historii przekroczy granicę 100 tras.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   k

   k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Po co piszecie o krakowie !!!??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama