Loft w Tychach i Dom Prasy w Katowicach - super realizacja i...

  Loft w Tychach i Dom Prasy w Katowicach - super realizacja i architektoniczny bubel roku?

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dom Prasy w Katowicach
  1/14
  przejdź do galerii

  Dom Prasy w Katowicach

  Przebudowa Domu Prasy w Katowicach architektonicznym bublem ubiegłego roku, a loft w Tychach - architektoniczną perełką? Są dwie kolejne nominacje do antynagrody za najgorszą realizację w przestrzeni publicznej śląska, czyli do Betonowej Kostki i nagrody za realizację najlepszą - Superjednostki.
  Stowarzyszenie Moje Miasto ogłosiło dwie kolejne nominacje do Betonowej Kostki i Superjednostki. Przypomnijmy, dwie pierwsze nominacje, to przebudowa kamienicy przy ulicy św. Jana 10 w Katowicach - nominowana do Superjednostki - oraz Supersam w Katowicach - to wskazanie do Betonowej Kostki.

  Kolejne dwie realizacje są z Katowic. O Betonową Kostkę "powalczy" przebudowa Domu Prasy w Katowicach, czyli gmach przy katowickim rynku, który po generalnym remoncie z siedziby śląskich mediów stał się budynkiem Urzędu Miasta.

  - Nominujemy przebudowę przede wszystkim za zlikwidowanie lokalu użytkowego o funkcji gastronomicznej na parterze budynku. Zamiast niego mamy Punkt Obsługi Mieszkańców, który pustoszeje po zakończeniu pracy przez pracowników urzędu miasta. Brak tego lokalu doskwiera właśnie teraz, kiedy przebudowa rynku zmierza ku końcowi, a lokali gastronomicznych w okolicy nie ma zbyt wielu. Taki lokal mógłby ożywić przestrzeń centralną miasta i zachęcić ludzi do spędzania w niej czasu przez cały dzień oraz wieczorami. Warto również zwrócić uwagę, że remont wypadł dosyć 'plastikowo', ponieważ użyto materiałów słabej jakości, co spowoduje, że elewacja szybko się zestarzeje - podają uzasadnienie społecznicy ze Stowarzyszenia Moje Miasto, które przeprowadza konkursy Betonowa Kostka i Superjednostka.

  Z kolei jako jedną z najlepszych realizacji ubiegłego roku wskazano IT Loft w Tychach. - To bardzo dobra rewitalizacja poprzemysłowego budynku, z wykorzystaniem dziedzictwa i przeobrażeniem przestrzeni dla prężnie rozwijającego się obecnie sektora IT. Wykorzystano walory budynku i uzyskano w nim nową jakość. Dzisiaj częściej spotykamy się z wyburzeniami i budowaniem przeciętnych architektonicznie biurowców, w których umieszcza się firmy poszukujące pracowników najniższego szczebla. Inwestor wykazał się myśleniem długofalowym, które przysłuży się zarówno niemu, jak i miastu - czytamy w uzasadnieniu.

  SMM czeka na kolejne nominacje. Można je zgłaszać na adres smm.kontakt@gmail.com. Finał obu plebiscytów planowany jest w marcu.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama