Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień...

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 13.10.2017

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 13.10.2017. Przed Państwem czwarty odcinek programu informacyjnego Dziennika Zachodniego - TyDZień, w którym co piątek podsumowujemy najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. Zapraszamy do obejrzenia.
  Program TyDZień 13.10.2017
  1/18
  przejdź do galerii

  Program TyDZień 13.10.2017
  ©DZ

  W programie informacyjnym Dziennika Zachodniego - TyDZień - podsumowujemy dla Państwa najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. W każdy piątek publikujemy nowy odcinek, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia czwartego.

  To miasto tak stare i tak piękne, jak moje rodzinne miasto Kraków - takimi słowami mieszkańców Wodzisławia Śląskiego przywitał prezydent Andrzej Duda, który pojawił się na wodzisławskim rynku w poniedziałek, 9 października. Prezydent mówił o wielu sprawach: nawiązywał do bogatej historii Wodzisławia, mówił o powstaniach śląskich i o tym, że politycy "wreszcie" dyskutują o Śląsku.

  Projekt ustawy w sprawie deputatu węglowego dla emerytów i rencistów górniczych jest już gotowy. We wtorek, 10 października, rozpoczęła się ofensywa ustawodawcza w tej sprawie, a niektóry głosy mówią nawet, że przyjęcie ustawy przez Sejm, a później Senat i prezydenta, to kwestia czasu.

  W Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu odbyła się inauguracja projektu "Wirtualne Serce". Zakłada on stworzenie interaktywnego modelu serca w jego prawidłowej anatomii i uwzględniającego cechy patologiczne, który ułatwi studentom medycyny i młodym lekarzom proces edukacji, ukazując narząd w trójwymiarze.

  W bytomskiej Operze Śląskiej zaprezentowana została obsada premierowa opery "Romeo i Julia" w reżyserii Michała Znanieckiego. Sztukę zobaczymy już 21 października, a jest, na co czekać, bo to pierwsza produkcja słynnego i wielokrotnie nagradzanego reżysera dla bytomskiego teatru.

  Zobacz galerię

  Ryk pięknych, potężnych maszyn dało się słyszeć w Żorach. A wszystko dlatego, że setki motocyklistów wzięły udział w uroczystej paradzie, przejeżdżając z rynku przez główne ulice miasta, aż do Miasteczka Westernowego Twinpigs, gdzie odbywało się zakończenie motocyklowego sezonu 2017.

  POLECAMY:

  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Czy dostałbys się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Ile zarabiają prostytutki na Śląsku i za co RAPORT  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo