Ważne
  Przemysław Saleta, Patricia Kazadi i Andrzej Bargiel na...

  Przemysław Saleta, Patricia Kazadi i Andrzej Bargiel na otwarciu sezonu zimowego na Słowacji

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zima na Słowacji
  1/8
  przejdź do galerii

  Zima na Słowacji ©Marek Hajkovsky/TMR

  W sobotę 3 grudnia startuje sezon zimowy na Słowacji. To dobra informacja dla miłośników jazdy na nartach. Otwarcie sezonu rozpocznie się od imprezy Winter Music Opening. W tym dniu będzie można spotkać Patricię Kazadi, Andrzeja Bargiela oraz Przemysława Saletę.
  3 grudnia rozpoczyna się oficjalny sezon zimowy na Słowacji. Podczas tegorocznego Winter Music Opening, czyli imprezy rozpoczynającej sezon zimowy będzie można zobaczyć znanego skialpinistę Andrzeja Bargiela, mistrza świata w kick-boxingu Przemysława Saletę, a także Patricię Kazadi, artystkę muzyczną i popularną prezenterkę telewizyjną.

  Miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie mogli już spróbować swoich sił na zimowych stokach od 26 listopada w Strbskim Plesie w Wysokich Tatrach. Tam dzięki naturalnym opadom oraz naśnieżaniu przez armaty można było już tak szybko otworzyć ośrodek.

  Peter Tomko ze Strbskiego Plesa prognozuje, że zima i dobre warunki narciarskie będą trwały co najmniej przez następne 160 dni. Jak dotąd, najdłuższy sezon w Wysokich Tatrach trwał 174 dni. Było to w sezonie 2006/2007.

  - Od lat gościmy u nas zimowych turystów ze Słowacji, Polski i Czech. W tym roku będziemy podróżować po morzach i oceanach, przygotowaliśmy zawody BMW Xdrive na śniegu oraz Xbox ARENA z 20 stanowiskami, gdzie w wirtualnej rzeczywistości można ścigać się na stoku. Dodatkowym atrakcją będzie jazda na SkkiTrikke. Wieczorem zapraszamy do Happy End Club na rejs luksusowym statkiem w rytm kubańskiej muzyki” – opowiada Sylvia Artzova dyrektor marketingu ośrodka Jasna Chopok.

  Przypomnijmy, że słowacka spółka Tatry Mountain Resorts Bohus Hlavaty inwestuje w Szczyrku. Tatry Mountain Resorts a.s., słowacki inwestor na wiosnę tego roku kupił 97 procent udziałów w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim. Jesienią 2016 zapowiedzieli, że zainwestują w Szczyrku ponad 60 mln euro do 2019 roku. Inwestycja będzie mieć dwa etapy.

  W I etapie, wartym ok. 30 mln euro, TMR do rozpoczęcia kolejnego sezonu zimowego 2017/2018 wybuduje m.in. 3 nowoczesne koleje linowe. W II etapie powstaną m.in. dalsze trzy koleje linowe krzesełkowe.

  W naszym regionie spółka TMR inwestuje też w Śląskim Wesołym Miasteczku. Tam trwa budowa największego w Eropie Środkowo-Wschodniej rollercoastera. W 2017 roku nową atrakcja będzie Lech Coaster.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama