Rekonstrukcja zarządu województwa, czyli... mała wojenka w...

  Rekonstrukcja zarządu województwa, czyli... mała wojenka w PO

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kolejne roszady w śląskim sejmiku
  1/3
  przejdź do galerii

  Kolejne roszady w śląskim sejmiku ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Michał Gramatyka za Aleksandrę Skowronek. PO utrzymuje jedność w sejmiku, ale po co te zmiany? Wybory samorządowe przecież już w przyszłym roku.
  Zmiana wicemarszałek województwa odpowiedzialnej za ochronę zdrowia Aleksandry Skowronek, tuż przed wejściem w życie ustawy o sieci szpitali, wydaje się bezsensowna. Tak jednak zdecydowali wczoraj radni koalicji w sejmiku województwa śląskiego, którzy na jej miejsce powołali radnego Michała Gramatykę.

  Teraz to on będzie odpowiadał za ochronę zdrowia. Tymczasem do wyborów samorządowych już nie tak daleko i każda wpadka może oddalić zwycięstwo PO (dotychczas ta partia zawsze wygrywała rywalizację o sejmik). Warto jednak podkreślić najwyższe w historii wsparcie radnych dla nowego członka zarządu województwa. Za Gramatyką głosowało 29 radnych, 9 wstrzymało się od głosu, a tylko 6 było przeciw.

  – Oprócz ochrony zdrowia w zakresie moich obowiązków znalazły się także edukacja oraz fundusze unijne. W Urzędzie Marszałkowskim pracuje wielu wybitnych fachowców w tych dziedzinach. Przede wszystkim będę słuchał tych profesjonalistów – mówi nam Gramatyka.

  W pierwszej kolejności chce stworzyć raport otwarcia dotyczący sieci szpitali i skutków finansowych dla województwa po wejściu jej w życie, a przede wszystkim zapewnienia świadczeń medycznych pacjentom.

  Skąd ta nagła rekonstrukcja zarządu? Działania wicemarszałek Skowronek nie podobały się części radnych klubu PO. Powody?

  – Wpadka z uzdrowiskami: miała być prywatyzacja, a wojewoda unieważnił skutecznie uchwały sejmiku. I brak chemii między nami – opowiada jeden z radnych, prosząc o zachowanie anonimowości.

  Bukietem kwiatów pożegnał Aleksandrę Skowronek były minister zdrowia Marian Zembala.

  – To osoba merytoryczna. Gdy byłem ministrem zdrowia, nasza współpraca przebiegała doskonale – wyjaśniał.

  Zobacz galerię

  Skowronek została rekomendowana przez marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługę, który znalazł się między młotem i kowadłem, na stanowisko prezesa Funduszu Górnośląskiego. Prawdopodobnie w wyborach samorządowych będzie startować jako kandydatka PO na prezydenta w Rudzie Śląskiej.
  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda tej solidnej kobiecej marki w Zarzadzie. Teraz sami Panowie.

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   trzy obszary odpowiedzialności i to bardzo trudne i wielowątkowe, aby je wszystkie poznać potrzeba CZASU i oby Pan Gramatyka podołał.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za dobra była.

   Stefa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Konkretna, profesjonalna, rzetelna i uczciwa . Komuś to widocznie bardzo przeszkadzało...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama