#UdarLiczySięCzas: Śląscy policjanci wspierają chorych

  #UdarLiczySięCzas: Śląscy policjanci wspierają chorych

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Udar - liczy się czas

  Udar - liczy się czas

  Śląscy policjanci wsparli kampanię #UdarLiczySięCzas zorganizowaną przez Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jej celem jest profilaktyka i edukacja w zakresie wczesnego rozpoznawania udaru mózgu. Szpital na swoim profilu w portalu społecznościowym umieszcza zdjęcia z przesłaniem kampanii wykonane przez znane osoby ze świata kultury, nauki, sportu, mediów, a także poszczególnych grup zawodowych, wśród których pojawili się śląscy stróże prawa.
  Udar - liczy się czas

  Udar - liczy się czas

  Śląscy policjanci wsparli kampanię edukacyjną prowadzoną przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach #UdarLiczySięCzas. Z przesłania oganizatora kampanii wynika, że w Polsce średnio co osiem minut ktoś doznaje udaru mózgu. W Europie udar jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci u osób powyżej 60 roku życia. Tymczasem udar mózgu jest w tej grupie chorób, którym można skutecznie zapobiegać, a jego wczesne rozpoznanie i leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych metod terapeutycznych, daje dużą szansę na powrót do pełnej sprawności.

  Szpital Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w tym roku zorganizował kampanię edukacyjną za pośrednictwem portalu społecznościowego i w ten sposób zamierza dotrzeć do jak największej liczby ludzi z pakietem edukacyjnym i co najważniejsze z istotnym przesłaniem, że w udarze mózgu bardzo ważny jest upływ czasu. Kampania rozpoczęła się 28 listopada br. i będzie trwać do końca stycznia 2017 r. Jej finał zwieńczy wykonanie fototapety z wszystkich nadesłanych zdjęć i umieszczenie jej w szpitalu.

  Podczas trwania kampanii szpital będzie umieszczał na swoim profilu informacje dotyczące profilaktyki, umiejętności rozpoznawania udaru mózgu, nowoczesnych form leczenia, rehabilitacji, a także poradniki dla rodzin osób po udarze. W trakcie akcji będzie również edukowana dzieci i młodzież szkolna. Aby dotrzeć do jak największej liczby osób oraz aby podkreślić istotę kampanii, szpital zaprosił do akcji znane osobowości ze świata nauki, kultury, sportu, mediów, oraz poszczególne grupy zawodowe, które poprzez swój udział staną się ambasadorami wczesnego rozpoznawania udaru mózgu.

  Inicjatywę wsparli także śląscy policjanci, którzy wykonali fotografię z przesłaniem #UdarLiczysięCzas. Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach reprezentujący prewencję, ruchu drogowy oraz zespół prasowy w asyście maskotki śląskiej policji – Sznupka przygotowali zdjęcia, wyrażając tym samym wsparcie w tej inicjatywie. Fotografie zostały przekazane organizatorom akcji.

  Dzieci śpiewają kolędy. Kliknij i posłuchaj


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama