Ważne
  500 złotych na dziecko w Sosnowcu. Dokąd po wniosek?

  500 złotych na dziecko w Sosnowcu. Dokąd po wniosek?

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  500+

  500+ ©Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska

  1 kwietnia rozpocznie się przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 plus”. W Sosnowcu programem zostanie objętych trzynaście i pół tysiąca dzieci. Miasto na ten cel wstępnie otrzymało prawie 62 mln zł.
  500+

  500+ ©Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska

  Program „Rodzina 500 plus” to uchwalone przez parlament wsparcie polskich rodzin. Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko. Dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200 zł netto. Nowe świadczenie będzie przyznane na 12 miesięcy, jedynie za pierwszym razem na okres od kwietnia 2016 r. do września 2017 roku. Przed upływem tego terminu trzeba będzie złożyć nowy wniosek.

  - W Sosnowcu jednostką odpowiedzialną za realizację świadczenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Czas obsługi będzie porównywalny z realizacją świadczeń rodzinnych. Wnioski na świadczenie będzie można pobierać oraz składać w siedzibie głównej ośrodka, punktach terenowych i obsługi MOPS oraz w punktach kancelaryjnych Urzędu Miejskiego na terenie miasta. Wnioski zgodnie z ustalonym harmonogramem będą też przyjmowane we wskazanych szkołach na terenie całego miasta. Duża liczba miejsc wyznaczonych na pobieranie oraz składanie dokumentów pomoże ułatwić proces otrzymania świadczenia oraz skrócić kolejki wnioskodawców - podkreśla Anna Jedynak, zastępca prezydenta Sosnowca.

  Wnioski będzie również można składać w wersji elektronicznej, jeśli posiada się podpis kwalifikowany lub zaufany profil na ePUAP. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wnioski będzie można złożyć również za pośrednictwem ministerialnej platformy elektronicznej Empatia (https://empatia.mpips.gov.pl/) oraz poprzez strony internetowe dużych banków.

  - Ważne, by wniosek złożyć dopiero w momencie startu programu, czyli od 1 kwietnia 2016 roku. Te, które wpłyną przed tą datą nie będą rozpatrywane. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy tj. do 1 lipca br., rodzice dostaną wyrównanie do miesiąca kwietnia - pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Warto podkreślić, że do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie, a przyznane świadczenia przelewane będą na konto bankowe wskazane we wniosku, bądź w przypadku braku konta, wypłacane przekazem - dodaje wiceprezydent Anna Jedynak.

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu już niebawem ruszy z kampanią informacyjną Programu 500+ oraz ze specjalną infolinią dla Programu 500+ pod numerem telefonu 32 296 23 60. Od marca uruchomiona zostanie także wojewódzka infolinia: 32 207 70 05.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama