II Forum Przedsiębiorczości. Biznes – Ekologia – Praca

  II Forum Przedsiębiorczości. Biznes – Ekologia – Praca

  mat. partnera

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  II Forum Przedsiębiorczości. Biznes – Ekologia – Praca
  1/3
  przejdź do galerii
  Data rozpoczęcia i zakończenia
  Forum odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2016r.

  Miejsce
  Sosnowiecki Park Naukowo Technologiczny, ul. Wojska Polskiego 8, 41-208 Sosnowiec

  II Forum Przedsiębiorczości będzie opierać się na następujących filarach - biznesie, ekologii i pracy. Podczas paneli tematycznych, warsztatów, prelekcji poruszone zostaną najbardziej istotne kwestie dotyczące wyżej wymienionych obszarów, m.in. partnerstwo publiczno-prywatne, innowacje i źródła ich finansowania, obecne trendy w procesie rekrutacji pracownika i kształcenia ustawicznego oraz podejście „Eko” w prowadzeniu działalności gospodarczej. W trakcie Forum odbędą się Targi Pracy i Edukacji, podczas których absolwenci i uczniowie szkół, uczelni wyższych, a także osoby poszukujące zatrudnienia będą mogły zapoznać się bezpośrednio z ofertami pracy prezentujących się firm. Targi będą wzbogacone ofertami edukacyjnymi szkół, uczelni wyższych i instytucji rynku pracy.

  II Forum Przedsiębiorczości jest wydarzeniem, w którym uczestniczyć będą przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji otoczenia biznesu, a także eksperci z wielu dziedzin. Spotkanie będzie okazją do wymiany wiedzy, opinii i doświadczeń w poszczególnych obszarach, niezwykle istotnych dla rozwoju biznesu, edukacji, rynku pracy, a także otoczenia.

  I dzień
  Spotkanie poprowadzi redaktor TVP Marek Czyż. Forum rozpocznie się wystąpieniem Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, w którym nawiąże do projektów i działań omawianych podczas ubiegłorocznego Forum. W dalszej kolejności uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu dr Krzysztofa Koja, Dziekana Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie o partnerstwie publiczno-prywatnym, który będzie punktem wyjścia do podjęcia dyskusji na ten temat. Śląskie Centrum Przedsiębiorczości przybliży przedsiębiorcom możliwości dofinansowania działalności innowacyjnej ze środków Unii Europejskiej. O dostępnych instrumentach oraz działaniach podejmowanych przez instytucje otoczenia biznesu na rzecz przedsiębiorczości i rozwoju regionu będą mówić prezes Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. – Grzegorz Dąbrowski oraz prezes Sosnowieckiej Delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – Krzysztof Olszak. Dr Krystian Dudek wygłosi prelekcję pn. "Wizerunek pracodawcy i pracownika w dobie nowoczesnej komunikacji na rynku pracy", łączącą tematycznie oba dni Forum, po której rozpocznie się część warsztatowa. Rewitalizacja będzie głównym zagadnieniem pierwszego warsztatu. W jego trakcie podejmowane będą kwestie związane z planowanymi zmianami w Sosnowcu m.in. z rozbudową linii tramwajowej nr 15, przebudową centrum miasta, modernizacją Egzotarium oraz budową Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Drugi warsztat dotyczyć będzie najistotniejszych problemów ekologicznych w naszym otoczeniu. W szczególności poruszone zostaną kwestie walki ze smogiem, segregacji odpadów, nielegalnych wysypisk śmieci oraz zmiany źródeł ogrzewania na proekologiczne.

  II dzień
  Drugi dzień zostanie poprowadzony przez dr hab. Adama Jabłońskiego i dotyczyć będzie kwestii związanych z rynkiem pracy. „Dynamika zmian na rynku pracy w kontekście nowych modeli biznesowych opartych na mediach społecznościowych”, „Aktualne trendy w rekrutacji - techniki, modele, praktyczne wskazówki”, „Pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego szansą na zdobycie kwalifikacji zawodowych” to tytuły wykładów, w których będą mogli wziąć udział uczestnicy wydarzenia. Warsztaty m.in. z technik pamięciowych i efektywnej nauki oraz autoprezentacji, kodeksu pracy, przeprowadzenia procesu rekrutacji dostarczą praktycznych informacji nie tylko przyszłym i obecnym pracownikom, ale także pracodawcom.

  W trakcie II Forum swoje punkty informacyjne na terenie SPNT będzie miało wiele instytucji zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia oraz zajmujących się tematyką Forum: Urząd Miejski w Sosnowcu, Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu, Agencja Rozwoju Lokalnego S.A., Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, Państwowa Inspekcja Pracy, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, EURES WUP Katowice, Ochotniczy Hufiec Pracy, Straż Graniczna.

  Organizatorami i partnerami wydarzenia są: Gmina Sosnowiec, Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. - Operator Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Wyższa Szkoła Bankowa, Forum Młodych RIG w Katowicach, OPTOKOM.

  Patronat medialny został objęty przez Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, Strefę Biznesu, TVP3 Katowice, Twoje Zagłębie, Radio ESKA.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gratuluję

   słuchacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wykłady na najwyższym poziomie, czekam na kolejne tego typu wydarzenia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bombowa polska firma ....kliknij w stronkę ....

   detective deutschland (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   w takiej firmie więcej...
   Positive Code Sp. z o.o.

   adres:
   aleja Solidarności 115/2
   00-140 Warszawa - Śródmieście
   Internet i usługi hostingowe
   Reklama i marketing
   Public...rozwiń całość

   w takiej firmie więcej...
   Positive Code Sp. z o.o.

   adres:
   aleja Solidarności 115/2
   00-140 Warszawa - Śródmieście
   Internet i usługi hostingowe
   Reklama i marketing
   Public Relations

   http://www.positivecode.plzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama