Izabela Trojanowska wydała nową płytę. Autorem tekstów jest...

  Izabela Trojanowska wydała nową płytę. Autorem tekstów jest sosnowiczanin WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Polska

  Izabela Trojanowska wydała nową płytę. Autorem tekstów jest sosnowiczanin WIDEO
  "Na skos" - to tytuł nowej płyty popularnej aktorki i piosenkarki Izabeli Trojanowskiej. Promujący ją singiel o takim samym tytule artystka przedpremierowo wykonała podczas charytatywnego Błękitnego Marszu w Sosnowcu. To niejedyny zagłębiowski akcent tego krążka, bo autorem tekstów do piosenek jest pochodzący z Sosnowca Wojciech Byrski.
  Izabela Trojanowska wydała nową płytę. Autorem tekstów jest sosnowiczanin WIDEO
  Izabela Trojanowska pochodzi z Olsztyna. Debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1972 roku, potem studiowała w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wielką popularność zdobyła na początku lat osiemdziesiątych, gdy współpracując m.in. z Budką Suflera wylansowała takie przeboje jak "Tyle samo prawd, ile kłamstw" czy "Wszystko, czego dziś chcę". Przez wiele lat Trojanowska mieszkała za granicą. Młodszemu pokoleniu bardziej niż piosenkarka jawi się dzisiaj jako aktorka. Od dwudziestu lat gra bowiem w telewizyjnym "Klanie" rolę Moniki.

  - Zaczęło się od muzyki i to muzyka jest mi najbliższa. Bez muzyki nie wyobrażam sobie życia, bez aktorstwa pewnie też nie, ale jednak z przewagą na muzykę. Gdybym jechała na bezludną wyspę, to pewnie zabrałabym swoje ukochane książki, ale też muzykę - mówi artystka, która, jak mówi, nie spodziewała się, że jej przygoda z popularną telenowelą będzie trwała aż tak długo. - Pierwsza umowa była podpisana na pół roku i potem była przedłużana. Zielonego pojęcia nie miałam, że będzie to takie długie. Nie wiem, czy wtedy zdecydowałabym się na te dwadzieścia lat. To kolosalna decyzja. Gdy zaczynałam "Klan" Roksana, moja córa, miała sześć lat, dzisiaj ma dwadzieścia sześć. To niesamowite. Jak na nią patrzę, to tyle lat ma "Klan" - śmieje się Trojanowska.

  Data oficjalnej premiery piosenki "Na skos" to 7 kwietnia. Sosnowiczanie mieli więc okazję posłuchać jej jeszcze przed premierą.

  - To rzeczywiście było specjalne wykonanie dla Błękitnego Marszu. Często trzeba iść na skos, by dojść do celu - mówi artystka. - Piosenka to zwiastun nowej płyty, która już się ukazała. Jestem bardzo szczęśliwa, że ukazał się winyl. To edycja limitowana i dla prawdziwych wielbicieli muzyki bardzo wyjątkowa. Teraz promujemy płytę - dodaje.

  Na płycie "Na skos" znajduje się dziesięć piosenek. Utwory skomponował Jan Borysewicz. Autorem tekstów jest z kolei Wojciech Byrski, pochodzący z Sosnowca.

  - Współpraca była fantastyczna i rewelacyjna. Wcześniej współpracowaliśmy przy płycie "Chcę żyć inaczej". Poznaliśmy się wtedy trochę i teraz wydaje mi się, że te teksty są prawie moje. Nie miałam żadnych problemów ani pytań - mówi Trojanowska.

  Prócz piosenki "Na skos" w Sosnowcu Izabela Trojanowska przypomniała również swój przebój "Wszystko, czego dziś chcę". Zdradziła, że została zaproszona, by w przyszłym roku w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zagrać dłuższy koncert.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama