Piotr "Jackson" Wolski nad nowym materiałem pracuje w...

  Piotr "Jackson" Wolski nad nowym materiałem pracuje w Sosnowcu

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piotr "Jackson" Wolski nad nowym materiałem pracuje w Sosnowcu

  ©mat.prasowe

  Piotr "Jackson" Wolski do tej pory współpracował m.in. ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańką czy grupą Habakuk. Jest też liderem zespołu Tam Tam Project, a na koncie ma też przygodę z muzyką filmową, m.in. do "Psów 2". Nowy materiał muzyk przygotowuje w Sosnowcu, we współpracy m.in. z Sebastianem Steciem "Stecykiem".
  Piotr "Jackson" Wolski nad nowym materiałem pracuje w Sosnowcu

  ©mat.prasowe

  Co to za projekt, który przygotowujecie wspólnie z Sebastianem?
  Pojawiłem się tutaj, gdyż, jak to w XXI wieku, poznaliśmy się poprzez sieć. Poszukiwałem ludzi do zrealizowania trzeciej płyty mojego zespołu Tam Tam Project. Ta płyta będzie się nazywała "Droga wojownika". Ponieważ lubię spotykać nowych ludzi i nowe środowiska, zacząłem poszukiwać ludzi do współpracy, którzy chcą rzetelnie wykonać dzieło i oddać mu serce i umysł.
  Odezwał się Adam, który jest basistą i tak na mojej drodze pojawił się też Sebastian. Nie licząc koncertów, przyjechałem do Sosnowca po trzydziestu latach. Okazało się, że jest tu fajne środowisko. Poznałem tu wielu ciekawych ludzi. Wzięliśmy się do pracy, gramy próby, przyjeżdżam do Sosnowca co tydzień na trzy dni.

  Kiedy materiał będzie gotowy?
  Materiał do nagrania i do nowej wersji koncertu wraz z wizualizacjami będzie gotowy na początek nowego sezonu klubowego, czyli na październik. Jeżeli ktoś chciałby zorganizować koncert, to zapraszamy do kontaktu. Z Sebastianem odpalamy też projekt STC, czyli drum'n'bassy i rytmy elektroniczne. Dzieje się dużo i wygląda na to, że Sosnowiec stanie się na jakiś czas moim drugim domem.

  A ten pierwszy projekt to muzyka instrumentalna czy z wokalem?
  Wokal będzie. Tym razem, w tej wersji, to ja układam teksty i wokal będzie po polsku. To ważne dla mnie rzeczy. Utożsamiam się z tym projektem w stu procentach. To sprawy wnętrza człowieka, przemyśleń, obserwacji świata. To miksowanie wszystkimi stylami muzycznymi. Wszystko, co jest niemożliwe do połączenia, jest dla mnie interesujące. Tutaj za wzorzec możemy dać Franka Zappę bądź Prince'a, którzy swobodnie poruszali się w wielu stylistykach. Ja też zwiedzam bardzo dużo gatunków muzycznych. Jest rap, jest funk, sporo elektroniki, jest bałkański numer cygański. Będzie się bardzo dużo działo.

  W Twoim muzycznym życiorysie jest też muzyka filmowa. Muzykę filmową to coś innego niż zwykły utwór, piosenkę?
  Muzyka filmowa to niezwykła przygoda. Tutaj odwrócone są relację. Nie tworzysz dźwięku po to, żeby stworzyć dźwięk, tylko po to, żeby zobrazować obraz. Wymaga to głębokiej wrażliwości, świadomości, wiedzy i kunsztu. To malowanie dźwiękiem. Gdy malarz posiada wiele technik i ma bardzo dużą paletę barw w farbach i ma nieograniczone możliwości. Tu też o tym rozmawiamy. Bardzo lubię to robić. W tej chwili tworzę muzykę do długometrażowego filmu fabularnego, który będzie miał premierę na festiwalu w Gdyni.

  Który z filmów, przy których miałeś okazję współpracować, wspominasz najmilej?
  Chyba jednak pierwsze doświadczenie, czyli "Psy 2". Było to pierwsze moje poważne doświadczenie. Wiele osób twierdzi, że to dzisiaj dla nich best track forever. To scena, gdzie po wszystkich perypetiach główny bohater grany przez Bogusława Lindę ląduje na Hawajach i zaczyna spokojne życie. Takie "pierwsze dziecko" pamięta się najdłużej i jest najbardziej cenione.

  Na jakim etapie jest projekt, którym zajmujecie się teraz?
  Uczymy się siebie, bo to podstawa, żeby się zgrać i poznań swoje możliwości. Potem będziemy to udoskonalać. Uczymy się też swojej wrażliwości. Czeka nas ciężka katorżnicza praca przez całe wakacje. Mam nadzieję, że osiągniemy skutek, który będzie powalał, a po wyjściu z koncertu kopara będzie opadnięta. Projekt w całości będzie powstawał w Sosnowcu.

  Jak widzisz stolicę Zagłębia po długiej nieobecności?
  Kiedy byłem mały, wpadałem na sosnowiecką Pogoń, gdzie mieliśmy daleką rodzinę. Po tych latach, kiedy tutaj nie byłem, miasto wygląda na mocno rozwinięte. Zrobiło krok do przodu. Chcę poznać tu środowisko, ludzi.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama