Ważne
  Rozliczył PIT w Sosnowcu i wygrał fiata pandę ZDJĘCIA

  Rozliczył PIT w Sosnowcu i wygrał fiata pandę ZDJĘCIA

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozliczył PIT w Sosnowcu i wygrał fiata pandę ZDJĘCIA
  1/7
  przejdź do galerii

  ©fot. Katarzyna Kapusta

  Środowy poranek był wyjątkowo szczęśliwy dla Krzysztofa Krupy z Sosnowca. To właśnie on wygrał nowiutkiego Fiata Pandę w miejskiej loterii PIT. Właściciel tego zgrabnego samochodu już zapowiedział, że w niedzielę wybierze się nim w długą podróż - bo nad polskie morze.
  Od 1 kwietnia do 5 maja 2017 roku wszyscy mieszkańcy Sosnowca mieli okazję wziąć udział w nowej akcji promocyjnej stolicy Zagłębia – loterii Samochód za PIT – rozlicz podatek w Sosnowcu. Loteria, zorganizowana przez Agencję Promocyjno-Reklamową SMOLAR, przy współudziale Urzędu Miasta Sosnowca, jest jednym ze sposobów miasta na przyciągnięcie nowych, ale i zatrzymanie obecnych mieszkańców miasta, pozytywnie przyczyniając się do trendów demograficznych oraz pokazując, że warto płacić podatki właśnie w Sosnowcu. Każdy podatnik w naszym mieście to dodatkowe środki na infrastrukturę, place zabaw, boska, remonty czyli wszystko, co nas otacza.

  Każdy mieszkaniec Sosnowca, który na dzień 31 grudnia 2016 roku wskazał Sosnowiec jako miejsce zamieszkania, oraz rozliczył podatek dochodowy w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym, miał prawo wziąć udział w losowaniu nagrody głównej: samochodu Fiat Panda, oraz nagród dodatkowych: 5 tabletów Samsung oraz 5 rowerów Merida.

  Akcja cieszyła się ogromną popularnością w sercu Zagłębia Dąbrowskiego – aż 5048 Sosnowiczan, w tym 4641 elektronicznie oraz 407 fizycznie (280 osób rozliczonych raz pierwszy w sosnowieckim US), poprzez wrzucenie formularza do głosowania do urny znajdującej się w gmachu głównym Urzędu Miejskiego, wzięło udział w loterii. Losowanie „na żywo”, poprzez wyciąganie głosów z urny w obecności setek sosnowiczan i komisji loteryjnej, miało miejsce na głównej scenie w Parku Sieleckim podczas Dni Sosnowca, tuż przed koncertem Lady Pank. Szczęśliwym posiadaczem nagrody głównej, Fiata Pandy, został Pan Krzysztof Krupa.

  - Jestem bardzo szczęśliwy. Nigdy bym się nie spodziewał, że wygram kiedykolwiek jakiś samochód - mówi Krzysztof Krupa.
  - Co tu dużo mówić... jest super. Warto być uczciwym. Każdego roku płacę podatki w Sosnowcu, mieszkam tu od urodzenia. Już planuję pierwszą podróż, myślę że w niedzielę pojadę tym samochodem nad morze do Dziwnowa - tłumaczy nowy właściciel.

  To był szczęśliwy traf pana Krzysztofa, bo jak sam opowiada ma samochód, ale nie taki nowy i planował już wymianę starego auta. - Tak się szczęśliwie zdarzyło, że wygrałem- mówi zadowolony Krzysztof Krupa.  Kluczyki do nowiutkiego samochodu wręczył Krzysztofowi Krupie prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
  - Po raz pierwszy w Sosnowcu przeprowadziliśmy loterię, która ma zachęcać do rozliczania się z podatku w Sosnowcu. W loterii wzięło udział ponad 5 tysięcy mieszkańców. Prawie 300 osób po raz pierwszy rozliczało się z podatku w Sosnowcu. Mam nadzieję, że samochód będzie się dobrze prowadził - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

  Koszt loterii to około 46 tysięcy złotych.
  Sponsorem nagrody głównej jest dealer samochodowy Szczęsny Zjawiony sp. z o.o., a sama loteria została przeprowadzona na podstawie pozytywnej decyzji Dyrektora Izby Celnej w Katowicach, zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności z Ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

  Szacunkowe zyski z loterii:

  - 280 nowych podatników x 3000 zł (średnia wysokość podatku dochodowego od każdego podatnika) = 840 000 zł dodatkowego przychodu do budżetu krajowego

  - do miast na prawach powiatu, tj. Sosnowiec, trafia część gminna i powiatowa podatku dochodowego, co stanowi w sumie 48 procent wpływu do budżetu krajowego, dlatego szacunkowy zysk dla budżetu miasta to ok. 400 000 zł (nie uwzględniając kosztów loterii)
  Zobacz galerię
  - koszt loterii wynosił 45 692,25 zł + 101,75 zł za przygotowanie kuponów, i obejmował kompleksową organizację loterii, w tym zakup nagród dodatkowych, opłatę dla Izby Celnej, podatek od nagród, gwarancję bankową oraz inne czynności niezbędne do przeprowadzenia loterii.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   280!

   Rysiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czy nikt z młodych mieszkańców nie podjął w 2016 roki pierwszej pracy? Bo z tech głupot jakie piszecie to tylko 280 nowych podatników i to nie z Sosnowca!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama