Ważne
  Skakali z 84 m sosnowieckiej Żylety WIDEO+ZDJĘCIA

  Skakali z 84 m sosnowieckiej Żylety WIDEO+ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Norweskie fiordy, greckie wyspy czy wieżowce Dubaju - to miejsca, w których do tej pory gościł międzynarodowy projekt Dream Walker - Around the World. W piątek do tej prestiżowej listy dołączyły sosnowiecka Żyleta - najwyższy budynek w Zagłębiu Dąbrowskim, na co dzień siedziba Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.
  Sosnowiec: śmiałkowie skakali z Żylety
  1/45
  przejdź do galerii

  Sosnowiec: śmiałkowie skakali z Żylety ©Lucyna Nenow

  Dream Walker to cykl osiemdziesięciu wypraw, w których biorą udział ekipy skoczków z całego świata. Motywem przewodnim każdej wyprawy są skoki Dream Jump - polski patent, umożliwiający oddawanie skoków z asekuracją linową z dowolnie wybranego miejsca: klifów, przepaści, kanionów, wieżowców, mostów. Cel każdej kolejnej wyprawy musi spełniać dwa podstawowe warunki: być ekstremalnie wysoki oraz ekstremalnie piękny.


  - To bardzo fajny budynek. Podczas lotu piękne jest to, jak można podziwiać swoje odbicie w tych lustrach. Na pewno chcielibyśmy tu wrócić, bo to bardzo wdzięczny obiekt - mówił Piotr Mazur z ekipy Dream Jump.

  Po kilku latach bezskutecznych rozmów z właścicielami znanych wieżowców w takich miastach jak Warszawa i Wrocław drzwi na dach otworzyły władze Uniwersytetu Śląskiego.

  Jak mówił z kolei Łukasz Madziarz, skoki, które w piątek można było obserwować na Żylecie, nie mają nic wspólnego ze skokami na bungee.

  - To układ Dream Jump stworzony i opatentowany przez nas w 2013 roku. Pierwsze skoki z tego układu oddaliśmy dziewiętnaście lat temu. Skoczek spada razem z bloczkiem, który zjeżdża po linie. Ten układ umożliwia wykorzystanie nawet do 90 procent wysokości budynku. Pozostałe dziesięć procent przeznaczone jest na hamowanie - opowiada skoczek.

  Zobacz galerię

  Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla swoich fanów 10 skocznych VIP PASS-ów - każdy o wartości 500 złotych. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne - tym razem Dream Jump wsparł Kubę, który walczy o zdrowie swojej żony Patrycji.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama