Sosnowiec: 815 do Ostrów i 835 do Maczek, ale 299 już nie...

  Sosnowiec: 815 do Ostrów i 835 do Maczek, ale 299 już nie pojedzie

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: 815 do Ostrów i 835 do Maczek, ale 299 już nie pojedzie
  Sporo zmian w kursowaniu autobusów szykuje się od 1 września na terenie Sosnowca. Niektóre autobusy pojadą po nowych wydłużonych trasach, inne całkowicie lub częściowo znikną z rozkładów jazdy.
  Sosnowiec: 815 do Ostrów i 835 do Maczek, ale 299 już nie pojedzie
  Od 1 września linia nr 18 obsługiwać będzie rejon strefy ekonomicznej w rejonie ul. Jedności na Dańdówce. Pomiędzy rondem Żołnierzy Wyklętych a skrzyżowaniem ul. 11 Listopada z Andersa i Jedności pojedzie m.in. tą ostatnią ulicą.

  Rejon ul. Jedności obsłuży również wieczorny kurs linii nr 26, który z Jęzora zostanie skierowany do zajezdni w Zagórzu.

  Na ulicach Sosnowca nie zobaczymy już linii nr 299, która zostanie zlikwidowana, a jej zadania przejmie linia nr 188.
  Autobusy tej linii będą teraz łączyć zajezdnię w Zagórzu ze Szpitalem Górniczym. Pojadą ulicami: Lenartowicza, Paderewskiego, Rydza-Śmigłego, Braci Mieroszewskich, Dworską, Zuzanny, Północną, Okrzei, Staszica, Narutowicza, 1 Maja, Sienkiewicza, 3 Maja, Parkową, Orlą i Będzińską.

  Najwięcej zmian czeka mieszkańców wschodnich dzielnic Sosnowca: Kazimierza Górniczego, Ostrów Górniczych, Maczek, Porąbki i Juliusza. Dotrą tam bezpośrednie połączenia przyspieszone z Katowic, ale to niejedyne zmiany w tym rejonie.

  Linia nr 815, która obecnie kursuje na trasie z Katowic do zajezdni w Zagórzu od 1 września pojedzie aż do Ostrów Górniczych. Autobusy od zajezdni podają ulicami Lenartowicza, Szenwalda, Główną, Armii Krajowej, Maczkowską do ulicy Starzyńskiego, a w drodze powrotnej ulicami Gałczyńskiego, Waltera-Jankego, Metalową, Starzyńskiego, Armii Krajowej, Główną, Szenwalda aż do ulicy Lenartowicza. Końcowym przystankiem dla "815" będzie przystanek Ostrowy Górnicze Pomnik.

  Linia nr 835 z Katowic nie pojedzie już do zajezdni w Zagórzu. Autobusy tej linii na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i Hubala-Dobrzańskiego skręcą w kierunku Klimontowa, Juliusza i Maczek. Pojadą ulicami: Hubala-Dobrzańskiego, Wileńską, Maczkowską i Krakowską do pętli w Maczkach, gdzie zakończą trasę. Dla linii nr 835 uruchomione zostaną dwa nowe stanowiska przystanku „Zagórze Droga do Klimontowa” – na ulicy 11 listopada, przed skrzyżowaniem z ul. Dobrzańskiego-Hubala (w kierunku Maczek)oraz na ul. Dobrzańskiego-Hubala, przed skrzyżowaniem z ul. 11 Listopada (w kierunku Katowic).

  Ale mieszkańców Maczek, Ostrów i Kazimierza czekają też cięcia i zmiany w obsłudze innych linii. Trzy pary kursów linii nr 220, które dojeżdżają do Maczek zostają skrócone do Juliusza, natomiast na linii nr 622 będzie dużo mniej kursów między Maczkami a Kazimierzem Górniczym. W zamian obsługę Starych Maczek przejmą wybrane kursy linii autobusowej nr 28.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama