Sosnowiec: ciekawy muzyczny marzec. Od Bajora po Sztywny Pal...

  Sosnowiec: ciekawy muzyczny marzec. Od Bajora po Sztywny Pal Azji [KONCERTY]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: ciekawy muzyczny marzec. Od Bajora po Sztywny Pal Azji [KONCERTY]
  Dość ciekawie pod względem koncertów prezentują się w Sosnowcu najbliższe tygodnie. Wydaje się, że każdy z mieszkańców powinien wśród planowanych imprez znaleźć coś odpowiadającego jego gustom.
  Sosnowiec: ciekawy muzyczny marzec. Od Bajora po Sztywny Pal Azji [KONCERTY]
  Już w niedzielę 28 lutego na scenie Muzy pojawi się Michał Bajor, który tym razem zaprezentuje recital „Moja miłość”. Początek koncertu o godz. 18. Bilety w cenie 40 i 30 złotych można nabywać w kasie Energetycznego Centrum Kultury oraz przez internet. Tego samego dnia w Remedium pojawi się Janusz Radek, który wystąpi z zespołem The Ants. Śpiewający aktor promować będzie płytę „Popołudniowe przejażdżki”. Początek koncertu o godz. 18. Bilety w cenie 40 i 50 zł można nabywać w klubie.

  Śpiewający dziennikarze gościć będą 6 marca na scenie Muzy. Mowa o zespole Poparzeni Kawą Trzy, który tworzą Wojciech Jagielski, Jacek Kret, Roman Osica, Krzysztof Zasada, Marian Hilla, Mariusz Gierszewski i Krzysztof Tomaszewski. Tego dnia o godz. 18 grupa zaprezentuje w Muzie swoje największe przeboje. Bilety w cenie 40 i 35 złotych.

  We wtorek 8 marca przypada Dzień Kobiet. Wówczas w Muzie wystąpi związany niegdyś z zespołem Pudelsi Maciej Maleńczuk. Tym razem wystąpi sam. Ta seria koncertów firmowana jest tytułem „Pan Maleńczuk”. Początek koncertu o godz. 18.30. Bilety w cenie 75 i 70 złotych.

  Miłośnicy bardziej klasycznych rytmów powinni zwrócić uwagę na czwartek 10 marca. Tego dnia do Sosnowca zjedzie prawie czterdziestoosobowy zespół Budapest Strauss Orchestra & Ballet, który w swoim repertuarze ma m.in. „Marsz Radeckiego”, „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Tarantela”, uwerturę z „Zemsty nietoperza”, „Pizzicato Polkę” i „Barona Cygańskiego” Straussa, a także wiele innych utworów. Początek o godz. 19. Bilety w cenie 40 i 30 złotych.

  Piątek 11 marca należeć będzie do grupy Sztywny Pal Azji, która w tym roku świętuje swoje trzydziestolecie. Pochodząca z Chrzanowa grupa, której wizytówką jest utwór „Wieża radości, wieża samotności” jeden z jubileuszowych koncertów zagra w sosnowickim klubie Remedium. Początek o godz. 20. Bilety po 43 zł.

  Gratką dla miłośników nie tylko muzyki, ale i całej kultury irlandzkiej będzie tradycyjnie odbywający się już w Sosnowcu Weekend Kultury Irlandzkiej. Rozpocznie do spotkanie z Aleksandrą Łojek, autorką książki „Belfast. 99 ścian pokoju” (piątek 18 marca, godz. 18, biblioteka przy ul. Zegadłowicza 2). W sobotę 19 marca w Energetycznym Centrum Kultury odbędą się warsztaty tańca irlandzkiego, a w Muzie koncert Celtic Rivers Orchestrą Shannon z Aukso Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy (godz. 17, bilety po 30 i 20 złotych). W niedzielę w Muzie wystąpi z kolei zespół Beltaine. Początek zaplanowano na godzinę 18. Bilety można kupować w cenie 30 i 20 złotych.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama