Sosnowiec: hokeiści pomagają dzieciom, ale nie zdobywają punktów [ZDJĘCIA]

Tomasz Szymczyk
Po raz trzeci na Stadionie Zimowym odbyła się akcja Teddy Bear Toss. Hokeiści Zagłębia Sosnowiec poprosili kibiców, by na niedzielny mecz I ligi z Naprzodem Janów przynieśli pluszaki, a po pierwszym strzelonym przez nich golu rzucili je na taflę. Zebrane maskotki powędrują teraz do sosnowieckich domów dziecka.

Prośbie zawodników stało się zadość i maskotki rzeczywiście znalazły się na tafli po tym, jak w 11. minucie meczu prowadzenie dla Zagłębia zdobył Marcin Kozłowski. Pluszaki zebrali zawodnicy jednej z młodzieżowych drużyn Zagłębia i mecz toczył się dalej. Nieco ponad minutę później na 2:0 podwyższył Łukasz Rutkowski. Ostatecznie pierwsza tercja skończyła się wynikiem 4:2 dla Zagłębia. Dla sosnowiczan trafiali jeszcze Artur Ślusarczyk i ponownie Łukasz Rutkowski, dla Naprzodu - dwukrotnie Jakub Piper.

W drugiej tercji padł remis 1:1. Najpierw dla Naprzodu trafił Michał Stokłosa, potem dla Zagłębia Jakub Jaskólski. Mimo prowadzenia sosnowiczan, punkty pojechały ostatecznie do Katowice-Janowa. Goście wykorzystali bowiem grę w przewadze w ostatnich pięciu minutach trzeciej tercji. Najpierw bramkarza Zagłębia pokonał Wojciech Stachura, a potem dwa razy Adrian Parzyszek. Naprzód wygrał 7:5 i zrewanżował się sosnowiczanom za ich wygraną z soboty w stosunku 9:3.

W następny weekend Naprzód podejmować będzie na Jantorze Hokej Poznań, z kolei Zagłębie czekają wyjazdowe spotkania z UKH Dębica.