Sosnowiec: jutro skoczą z Żylety

  Sosnowiec: jutro skoczą z Żylety

  TOS/inf.prasowa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śmiałkowie skakać będą z sosnowieckiej Żylety
  1/3
  przejdź do galerii

  Śmiałkowie skakać będą z sosnowieckiej Żylety ©Lucyna Nenow / Polskapresse

  Tego jeszcze nie było. Już w najbliższy piątek śmiałkowie skakać będą z sosnowieckiej Żylety. 2 czerwca w Sosnowcu na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ odbędzie się IX edycja międzynarodowego projektu Dream Walker - around the World in 80 jumps. Będzie to pierwsza polska edycja Dream Walkera, który organizowany jest przez polskich skoczków ekstremalnych nieprzerwanie od 2014 roku. Gościła już m.in. w Norwegii, Francji, Grecji, Dubaju i Hiszpanii.
  Dream Walker to cykl osiemdziesięciu wypraw, w których biorą udział ekipy skoczków z całego świata. Motywem przewodnim każdej wyprawy są skoki Dream Jump - polski patent, umożliwiający oddawanie skoków z asekuracją linową z dowolnie wybranego miejsca: klifów, przepaści, kanionów, wieżowców, mostów. Cel każdej kolejnej wyprawy musi spełniać dwa podstawowe warunki: być ekstremalnie wysoki oraz ekstremalnie piękny.


  Jak przekazują organizatorzy, po kilku latach bezskutecznych rozmów z symbolicznymi wieżowcami takich miast jak Warszawa i Wrocław w celach zorganizowania polskiej edycji tych ekstremalnych skoków, ostatecznie drzwi na dach otwierają władze Uniwersytetu Śląskiego. Najwyższy na świecie w swojej kategorii - uniwersyteckich budynków nauk o ziemi - przesławna i uwielbiana przez wielu mieszkańców Sosnowca prawie stumetrowa „Żyleta”, na jeden dzień połączy naukę z ekstremalnymi doznaniami i najlepszą bo bezpieczną adrenaliną.

  Organizatorzy akcji przygotowali dla swoich fanów 10 skocznych VIP PASS-ów - każdy o wartości 500 PLN. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne - tym razem Dream Jump wspiera Kubę, który walczy o zdrowie swojej ukochanej żony Patrycji. [SZCZEGÓŁY TUTAJ]

  To ekstremalne64 małżeństwo - pomimo przeciwności i ciężkiego stanu zdrowia Patrycji są pełni radości i wiary w siebie. Ale Patrycję trzeba postawić na nogi. Zrobi to tylko odpowiednia rehabilitacja.

  Każda edycja Dream Walkera to niezwykłe wydarzenie pełne pozytywnej energii, radości i sportowych dokonań.

  2 czerwca na dachu Żylety nauki o ziemi połączą się z naukami o lataniu i pomaganiu najbardziej potrzebującym. Skoki rozpoczną się o godzinie 11:00, odbywać się będą co pół godziny. Polscy skoczkowie zaprezentują powietrzne akrobacje.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama