Sosnowiec: Magneti Marelli otworzyło centrum szkoleniowe...

  Sosnowiec: Magneti Marelli otworzyło centrum szkoleniowe [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: Magneti Marelli otworzyło centrum szkoleniowe [ZDJĘCIA]
  1/26
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Od ponad dwudziestu lat fabryka, od maja magazyn, a teraz ośrodek szkoleniowy. Firma Magneti Marelli jest coraz bardziej obecna w Sosnowcu. Ośrodek przeznaczony dla wszystkich partnerów firmy, którzy są zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu naprawy i budowy samochodów, a także prowadzenia serwisu, otwarto wczoraj w magazynach Panattoni na terenach inwestycyjnych po dawnej kopalni piasku Maczki-Bór. Przedstawiciele spółki podkreślają, że lokalizację tę wybrali m.in. ze względu na przebiegającą tuż obok trasę S1 i w pobliżu autostradę A4.
  - Centrum szkoleniowe jest przeznaczone dla ludzi, którzy prowadzą warsztaty samochodowe zarówno w sieci Magneti Marelli Checkstar, jak również warsztaty niezależne. Ktoś, kto chce się szkolić w najnowszej technice samochodowej, która zmienia się z każdym dniem, może się do nas zwrócić - mówi Marek Buras, dyrektor generalny Magneti Marelli na Polskę i Europę Wschodnią.

  Powiechrznia ośrodka wynosi około 300 metrów kwadratowych.
  Jak przekonują przedstawiciele Magneti Marelli, to w pełni wyposasażona przestrzeń do prowadzenia zarówno zajęć teoretycznych jak i praktycznych. Przecięcia wstęgi dokonali m.in. Stefano Sancassani, dyrektor generalny zarządzający Magneti Marelli oraz Vincenzo Giaccone, kierownik działu techniczego i rozwoju.

  Obok nowoczesnego centrum szkoleniowego funkcjonuje też magazyn. Każdego tygodnia docierają tutaj dwa tiry różnego rodzaju części z głównego magazynu spółki we Włoszech. Części dystrubuowane ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego trafiają z kolei do całej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej, również do Rosji.

  - To zarówno malutkie części, jak np. uszczelki czy żarówki po zderzaki, amortyzatory, reflektory czy wyposażenie warsztatów - wymienia Anna Rynczuk, kierownik działu logistyki.

  Magazyn zlokalizowany w obiekcie firmy Panattoni ma powierzchnię prawie 7 tysięcy metrów kwadratowych. To prawie o połowę więcej niż w poprzedniej lokalizacji.

  Włoska spółka Magneti Marelli w 1993 roku przejęła dawne sosnowieckie Polmo, czyli jeden z zakładów dawnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Firma wciąż jest obecna w tej lokalizacji. Magneti Marelli ma tam Automotive Lighting, nowoczesny zakład produkujący oświetlenie. Produkowane tu lampy trafiają do fiatów, ale również volkswagenów, dacii i marek japońskich. To jednak niejedyny adres Magneti Marelli w Sosnowcu. Przy ul. Mikołajczyka działa też fabryka tłumików i systemów wydechowych. Firma jest też związana z Mysłowicami, Bielskiem-Białą i Katowicami. Cały holding Magneti Marelli zatrudnia w Polsce około trzech tysięcy osób.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama