Ważne
  Sosnowiec: mapa zagrożeń już działa

  Sosnowiec: mapa zagrożeń już działa

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: mapa zagrożeń już działa
  Na początku października w całym kraju uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywna możliwość zgłoszenia problemów związanych z zakłóceniami porządku bez konieczności wizyty nakomendzie lub komisariacie czy też wykonywania telefonu do dzielnicowego. Mapa jest bardzo dokładna. Obywatele zgłosić mogą problemy oznaczając je z dokładnością nie tylko do konkretnej ulicy, ale i numeru domu. Jak się okazuje, sosnowiczanie chętnie zgłaszają fakty naruszenia prawa. Do tutejszej komendy wpłynęło już ponad pięćset takich zgłoszeń.
  Sosnowiec: mapa zagrożeń już działa
  - Najwięcej dotyczy infrastruktury drogowej i nieprawidłowego parkowania. W kategorii zgłoszeń zagrożeń uciążliwych dla mieszkańców zgłaszane jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, dzikie wysypiska, używanie środków odurzających czy miejsca, w których zbierają się małoletni - mówi asp. sztab. Rafał Bąba z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, koordynator mapy zagrożeń w mieście.


  Czasem zgłoszenia się powtarzają. Jedenaście dotyczy np. przekraczanie przez kierowców prędkości na Józefowie, a siedem - spożywania alkoholu w parkuw Milowicach. Sosnowiczanie zwrócili też uwagę m.in. na złą organizację ruchu na skrzyżowaniu ul. Wygoda, Mikołajczyka i Powstańców, nieprawidłowe parkowanie w rejonie ul. Niepodległości czy zły stan nawierzchni na ul. Blachnickiego.

  Mieszkaniec, który chce zasygnalizować ten czy inny problem, powinien wejść na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybrać lokalizację, kliknąć „dodaj zgłoszenie” i wybrać jego rodzaj.

  Z jednego IP można dodać jedno zgłoszenie dziennie. Gdy pojawi się ono na mapie zagrożeń, jej koordynatorzy przesyłają je na właściwy terytorialnie komisariat. Pracujący tam policjanci weryfikują to zgłoszenie zaglądając we wskazane miejsce kilka razy. Informacja potwierdzająca lub negująca zgłoszenie wraca do komendy; osoba zgłaszająca może również sprawdzić jej aktualny status.

  - Najwięcej zgłoszeń ma Komisariat II, ale to też największe skupisko ludności. Nie da się go w żaden sposób porównywać np. z Komisariatem V - mówi asp. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. - Myślę, że po pół roku, kiedy minie pierwszy boom, będzie można tak naprawdę powiedzieć, jakie będą dla nas wymierne korzyście z tego narzędzia, bo będą na pewno - dodaje.

  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama