Sosnowiec: na Stawikach na razie zima, a niedługo zmiany...

    Sosnowiec: na Stawikach na razie zima, a niedługo zmiany [ZDJĘCIA]

    Zdjęcie autora materiału

    Tomasz Szymczyk

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Sosnowiec: na Stawikach na razie zima, a niedługo zmiany [ZDJĘCIA]
    1/22
    przejdź do galerii
    Na sosnowieckich Stawikach stuprocentowa zima. Cały akwen jest zamarznięty, a oprócz loty pokryty również śniegiem. Tylko w jednym miejscu lodu nie ma. To tam gromadzi się bytujące na zbiorniku ptactwo.
    Niebawem na Stawikach pojawić ma się nieco zmian.

    - Przystępujemy do kolejnego etapu modernizacji terenu wokół zbiornika - mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

    Miasto chce, by w tym popularne wśród sosnowiczan miejsce nabrało nowego kształtu, dlatego w pierwszej kolejności weźmie się za naprawę dróg wokół Stawików, które obecnie są zbyt pofałdowane.

    Zobacz galerię

    - Już w styczniu będziemy ogłaszać przetarg w systemie Zaprojektuj i wybuduj na prace w rejonie Stawików. Powstanie tam zarówno ścieżka rowerowa, jak i chodnik dla pieszych. Ustawione zostaną również specjalne słupki. Inaczej nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z kierowcami, którzy nie respektują znaków i wjeźdżają na ciąg pieszo-rowerowy - mówi Rafał Łysy.

    Słupki mają być opuszczane za pomocą pilota, dlatego osoby powołane, a przede wszystkim policja czy pogotowie ratunkowe nie będa miały problemy z przejazdem.

    Ścieżka rowerowa wokół Stawików będzie miała około dwóch kilometrów długości. Rowerzyści będą mogli objechać Stawiki wokół i wyjechać aleją przed Stadionem Ludowym. Powstanie również tor dla rolkarzy. Na te cele w sosnowieckim budżecie zarezerwowanych zostało 2 miliony złotych.

    Sporą nowością ma być kładka nad Brynicą, która ma się znajdować w połowie drogi między mostami na ul. Sobieskiego i przy wejściu na Stadion Ludowy i łączyć będzie Stawiki z osiedlem Piastów. Kładka przeznaczona ma być dla pieszych i rowerzystów.

    - Rozmawiamy z Sosnowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową, która po drugiej stronie rzeki ma spory, dziś nie do końca wykorzystany parking. Liczymy na to, że mieszkańcy zostawią tam samochód i po kładce przejdą lub przejadą na Stawiki - mówi Rafał Łysy.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      DZ poleca

      DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

      DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

      Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

      Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

      Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

      Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

      Światło i kolor w pokojach dziecięcych

      Światło i kolor w pokojach dziecięcych

      Gry On Line - Zagraj Reklama