Sosnowiec: Piknik i bieg dla hospicjum ZDJĘCIA

  Sosnowiec: Piknik i bieg dla hospicjum ZDJĘCIA

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: Piknik i bieg dla hospicjum ZDJĘCIA
  1/32
  przejdź do galerii
  „Zdobądź swoje Monte Cassino” - piąta już edycja biegu pod takim hasłem odbyła się w niedzielę na sosnowieckiej Górce Środulskiej. Bieg rozpoczął się o godz. 16 i towarzyszył piknikowi rodzinnemu. Warto było się tutaj wybrać. Można było bowiem pomóc w budowie pierwszego w Zagłębiu stacjonarnego Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła, które powstaje już w budynku dawnej szkoły górniczej w sosnowieckiej dzielnicy
  Impreza początkowo odbywała się na terenach wokół szkoły, później jednak przeniosła się na Górkę Środulską.

  W tym roku tradycyjnie już obok głównego biegu na dystansie 5 kilometrów imprezie towarzyszyło szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz liczne biegi dodatkowe z podziałem na kategorie wiekowe.

  Trasa biegu przebiegała alejkami parku przy Górce Środulskiej, na której szczycie zlokalizowano metę.


  Ale nie tylko biegacze byli mile widziani podczas biegu dla hospicjum, bo organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich.

  - Jak co roku w naszej akcji udział biorą strażacy i policjanci. Strażacy zaprezentują pokaz gaszenia samochodu, zaś policjanci psy policyjne i... motocykle - mówi Krzysztof Zaród, jeden z organizatorów imprezy. - Nie zabraknie grupy motocrossowej, klaunów z fundacji Clown, dmuchańców dla dzieci, laserowych gier planszowych i gastronomii - wylicza.

  Środki zebrane podczas imprezy na Górce Środulskiej (również z aukcji, w których wylicytować można będzie atrakcyjne wejściówki i przedmioty przekazane przez sponsorów) w całości zostaną przekazane na potrzeby Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

  - Prace idą zgodnie z harmonogramem - cieszy się Małgorzata Czapla, prezes zarządu Hospicjum św. Tomasza, które obecnie działa jeszcze w formie hospicjum domowego.

  Pod jego opieką znajduje się blisko 140 chorych. Zespół opieki hospicyjnej, w skład którego wchodzą lekarz, pielęgniarka oraz - jeśli jest taka potrzeba - to również wolontariusz niemedyczny, rehabilitant, psycholog, kapelan, jest dla chorych pomocą i wsparciem w pokonywaniu codziennych trudności.

  Koszt budowy placówki stacjonarnej szacowany jest na ok. 10 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z RPO województwa śląskiego. Ale hospicjum wciąż zbiera środki na wyposażenie obiektu.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama