Sosnowiec: prezydent Arkadiusz Chęciński z absolutorium od...

  Sosnowiec: prezydent Arkadiusz Chęciński z absolutorium od radnych

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Niespodzianki nie było. Sosnowieccy radni udzielili prezydentowi Arkadiuszowi Chęcińskiemu absolutorium za rok 2016. Wcześniej wykonanie budżetu otrzymało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.
  25-06-2015sosnowiecdebata stadion slaskiudzial bioraandrzej dziuba, arkadiusz checinski,arkadiusz chêciñski, kazimierz karolczak, marcin michalik, zbigniew

  25-06-2015 sosnowiec debata stadion slaski udzial biora andrzej dziuba, arkadiusz checinski, arkadiusz chêciñski, kazimierz karolczak, marcin michalik, zbigniew waskiewicz, zbigniew waœkiewicz prowadzenie: jacek sroka maria olecha fot - arkadiusz lawrywianiec/polska press/dziennik zachodni ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Polska Press

  Głosowanie nad absolutorium poprzedziła dyskusja radnych.

  - Nie mamy złudzeń co do wyników głosowania. RIO określiła poprawność sprawozdania pod wzglęem prawnym. Komisja Rewizyjna nie była już tak jednogłośna. Były 4 głosy za i trzy wstrzymujące się. My negatywnie oceniamy budowę stadionu, ale też jego późniejszą eksploatację. Negatywnie oceniami angażowanie milionów złotych na ten cel - mówił radny Jacek Dudek z Prawa i Sprawiedliwości, zapowiadając brak poparcia dla uchwał o wykonaniu budżetu i absolutorium dla prezydenta.

  - Nie ma podstaw, żeby tego absolutorium nie udzielić i radni PO tak właśnie zagłosują - deklarował z kolei radny Janusz Kubicki.
  - W naszym kraju zaostrza się sytuacja polityczna. Zbliża się wielkimi krokami kampania samorządowa. Przynajmniej w Sosnowcu oczekiwałbym od radnego Dudka mniej populizmu. Możemy polemizować, czy Zagłębiowski Park Sportowy jest potrzebny, ale to wstyd dla 200-tysięcznego miasta, że jego głównym obiektem jest Stadion Ludowy - mówił.

  - To, że dzisiaj prezydent uzyska absolutorium jest pewne. Pierwszy autorski budżet prezydenta Chęcińskiego był jednak jednym z najsłabszych w ostatnich latach. Są obszary, z których możemy być zadowoleni, ale to nie wszystko. Klub SLD wstrzyma się od głosu nad absolutorium - powiediał radny Tomasz Niedziela z SLD.

  Tak jak przewidywali radni opozycji niespodzianki nie było. Rada Miejska udzieliła prezydentowi Chęcińskiemu absolutorium.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM NA FORUM


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem