Sosnowiec: RYBOMANIA i ogromne akwarium w EXPO SILESIA

  Sosnowiec: RYBOMANIA i ogromne akwarium w EXPO SILESIA

  AD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Targi Rybomania w ExpoSilesia
  1/18
  przejdź do galerii

  Targi Rybomania w ExpoSilesia ©Marzena Bugała

  Sosnowiec: Ogromne akwarium można było dziś oglądać w halach wystawienniczych EXPO SILESIA w Sosnowcu w ramach największych w Europie Targów Wędkarskich RYBOMANIA. To pierwsza na południu Polski edycja tego wydarzenia, które już od kilku lat z sukcesem jednoczy środowisko wędkarskie, imponuje co roku skalą ekspozycji i przyciąga dziesiątki tysięcy zwiedzających. Targi rozpoczynają się 11 i potrwają do 13 marca.
  Sosnowiec: Historia targów RYBOMANIA rozpoczęła się w 2011 roku w Poznaniu. Przez 5 lat z niewielkiej ekspozycji skupiającej kilkunastu wystawców impreza rozrosła się i dziś jest najważniejszym tego typu wydarzeniem w Polsce. Co roku w targach bierze udział ponad 200 wystawców – producentów i dystrybutorów renomowanych marek wędkarskich i kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów wędkarstwa. Sukces wydarzenia i ranga, jaką dziś posiada to nie tylko efekt ciężkiej pracy zespołu Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale przede wszystkim wynik współpracy z firmami, które co roku gościmy w gronie wystawców, mediami branżowymi
  i oczywiście Polskim Związkiem Wędkarskim. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu nauczyliśmy się odczytywać oczekiwania środowiska wędkarskiego i od 5 lat staramy się na nie jak najlepiej odpowiadać. – objaśnia Piotr Kamiński, Dyrektor Projektu RYBOMANIA.

  Pierwszy raz w Sosnowcu


  Do tej pory targi RYBOMANIA odbywały się w Poznaniu, a od 2014 roku goszczą również
  w Lublinie. W tym roku po raz pierwszy zawitają na południe Polski. Ekspozycja premierowej edycji to ponad 13 000 mkw. i blisko 130 wystawców. Dla pasjonatów wędkarstwa będzie
  to istny raj, a w nim najnowsze modele wędek, kołowrotków, przynęt i zanęt,. Na wystawie

  nie zabraknie również łodzi wędkarskich, sprzętu turystycznego i innych akcesoriów niezbędnych miłośnikom zasiadek nad wodą.

  Atrakcją RYBOMANII w Sosnowcu z pewnością będzie GIGANTYCZNE AKWARIUM sprowadzone z Portugalii. To największy tego typu zbiornik mobliny w Europie. Od kilku edycji towarzyszy targom i dostarcza niezapomnianych wrażeń zwiedzającym za sprawą prowadzonych na nim pokazów technik wędkarskich i przynęt. W roli głównej, oprócz wspaniałych okazów ryb z polskich wód, wystąpią znakomici wędkarze – ludzie, którzy wędkarski pasje rozwijają w sobie od dziecka, dla których wędkarstwo to sposób na życie, którzy są testerami współpracującymi z najbardziej rozpoznawalnymi markami wędkarskimi
  i którzy są laureatami mistrzostw i wysokiej rangi zawodów.
  Akwarium to także niebywała atrakcja dla najmłodszych. Blisko sto ryb pojawi się w zbiorniku. Wśród nich wspaniałe karpie, amury, pstrągi, okonie, szczupaki i tołpygi. To wyjątkowa okazja, by przyjrzeć się mieszkańcom polskich wód z bliska.

  Wielu pozytywnych wrażeń dostarczy spotkanie z teamem Crazy Fishermen - wędkarzami przemierzającymi akweny w różnych zakątkach świata w poszukiwaniu wędkarskich emocji.
  W ubiegłym roku dwaj członkowie tego zespołu - Robert Policha i Tomasz Krysiak - reprezentowali Polskę na World Predator Classic - najbardziej prestiżowych zawodach spinningowych w Europie, w których startują zawodnicy z całego świata. Szaleni wędkarze opowiedzą emocjach związanych z udziałem w tej rywalizacji na światowym poziomie
  oraz o swoich planach na przyszłość. To będzie też świetna okazja, by nie tylko z nimi porozmawiać, ale także zrobić pamiątkowe zdjęcie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama