Sosnowiec: Stawiki gotowe, dziś Bitwa na Balony z Wodą...

  Sosnowiec: Stawiki gotowe, dziś Bitwa na Balony z Wodą ZDJĘCIA

  TOS/mat.prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: Stawiki gotowe, dziś Bitwa na Balony z Wodą ZDJĘCIA
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Maciej Łydek/UM Sosnowiec

  Pomału kończą się prace wokół sosnowieckich Stawików. Dziś, w sobotę, 8 lipca, obszar ten został oficjalnie zaprezentowany już po remoncie, a jedną z atrakcji jest Bitwa na Balony z Wodą.
  Główna bitwa na balony rozpocznie się o godzinie 18.00.

  – Startujemy już o godzinie 16.00, a pół godziny przed główną bitwą w osobnej rywalizacji na balony zmierzy się sześć sosnowieckich szkół. W głównej bitwie może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku. Amunicji z pewnością nie braknie, bo przygotowaliśmy ponad 4000 balonów. Za oprawę muzyczną będzie odpowiadał Dr Love /Yardee Crew – wylicza Michał Wasik z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.


  Zabawie będą towarzyszyły konkursy, wybory miss i mistera, a także zawody dla szkół organizowane przez Wake Zone Stawiki. Swój wkład mają również Sosnowieckie Wodociągi, które będą serwowały darmową wodę z sokiem z firmowego saturatora.

  Impreza będzie połączona z otwarciem Stawików, gdzie przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne prace przy budowie nowej infrastruktury, pomiędzy ulicą Sobieskiego a Stadionem Ludowym.

  – Prace od strony bulwarów Brynicy już praktycznie zostały zakończone, z kolei od strony Katowic powinniśmy skończyć w najbliższych dniach – wyjaśnia Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

  Nowa pętla dla rowerzystów liczy 1,8 km i biegnie wokół całego stawu Stawiki.

  – Ścieżka rowerowa na całej długości ma trzy metry szerokości. Fani dwóch kółek mogą pojechać wzdłuż wału Brynicy, następnie skręcić w lewo w aleję przed Stadionem Ludowym, potem przejadą po drugiej stronie stawu przy granicy z Katowicami, by łącznikiem wzdłuż ulicy Sobieskiego ponownie dojechać do trasy przy rzece. Podobnie jest z nową ścieżką dla pieszych – mówi naczelnik Guzik.

  Dodatkowo powstało kilkaset metrów trasy od bram Stadionu Ludowego do ulicy Kresowej. Drogowcy nie zapomnieli również o pieszych, dla których powstała ścieżka, która od strony Brynicy ma cztery metry szerokości, a od strony Katowic minimum trzy metry. Od strony plaży, czyli tam gdzie mieszkańców jest najwięcej, ze względów bezpieczeństwa zadbano o oddzielenie ścieżki rowerowej od ciągu dla pieszych. Oprócz budowy ścieżek wokół akwenu ustawiono ponad siedemdziesiąt ławek i blisko czterdzieści stojaków rowerowych. Pojawił się też krąg z logotypem miasta, który można oglądać przed główną bramą wejściową na Stadion Ludowy.

  Zobacz galerię

  Częścią inwestycji jest też dwustumetrowa bieżnia z poliuretanu dla biegaczy oraz parking dla trzydziestu jeden samochodów. Przygotowano również miejsca pod przyszłe wypożyczalnie rowerów. Zmieniła się też architektura zieleni - posadzono szesnaście platanów, a w pasie rozdzielającym chodnik od trasy rowerowej krzewy derenia białego.

  Ostatnim elementem zmian będzie montaż hydraulicznych słupków uniemożliwiających wjazd samochodom, które często stawały bądź na spacerowej alejce, bądź na wydzielonej przy niej drodze rowerowej. Wszystkie prace kosztowały ponad 3 mln zł.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama