Ważne
  Sosnowiec: umowa na nowe autobusy podpisana [ZDJĘCIA]

  Sosnowiec: umowa na nowe autobusy podpisana [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: umowa na nowe autobusy podpisana [ZDJĘCIA]
  1/55
  przejdź do galerii
  Władze Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi i Będzina, zarząd PKM Sosnowiec oraz przedstawiciele Solaris Bus & Coach SA, EvoBus Polska Sp. z o.o. i Volvo Bus Corporation podpisali we wtorek na terenie zajezdni autobusowej w Sosnowcu-Zagórzu umowę dotyczącą dostawy do Zagłębia prawie osiemdziesięciu nowych autobusów. Będą wsród nich autobusy hybrydowe.
  W myśl umowy bazę taborową PKM Sosnowiec zasilą 24 dwunastometrowe autobusy Euro 6 marki Solaris typy Urbino 12 za 26,9 miliona złotych; 25 hybrydowych dwunastometrowców marki Volvo model 7900 LH za 44,5 miliona złotych; 19 osiemnastometrowych autobusów Euro 6 marki Mercedes-Benz typu Conecto G za 28,4 miliona złotych oraz 10 hybrydowych osiemnastometrowców marki VOolvo 7900 LAH za 27,4 miliona złotych.


  Łączna wartość podpisywanych umów to 127 372 650,00 złotych.

  - To szczególny dzień dla miast Zagłębia Dąbrowskiego. Wczoraj otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu różnych inwestycji za 150 milionów złotych, również na zakup autobusów. Mamy jedno z najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw transportowych w kraju. Dzisiaj zastępujemy bardzo dobre autobusy jeszcze lepszymi. Wierzymy, że jakość przełoży się na większą liczbę pasażerów związanych z komunikacjąmiejską - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

  - To również dobra informacja dla Będzina. Ten tabor zagości również na naszych drogach - dodaje Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

  Oprócz nich umowy z producentami autobusów parafowali Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej i Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

  Projekt pozyskania nowego taboru dla PKM Sosnowiec znalazł się na trzecim miejscu na liście najwyżej ocenionych projektów w konkursie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

  - Ten projekt będzie najprawdopodobniej zrealizowany jako pierwszy. Liczymy, że na przełomie roku pierwsze z nowych autobusów będzie można oglądać już na drogach Zagłębia i Śląska. To będą bardzo nowoczesne autobusy wyposażone we wszystkie możliwe nowości dostępne na rynku. Myślę, że część osób z przyjemnością przesiądzie się z samochodów do naszych pojazdów - mówi Marek Pikuła, prezes PKM Sosnowiec.

  Po podpisaniu umów i zaprezentowaniu nowych pojazdów włodarze miast i przedstawiciele producentów udali się w krótką podróż hybrydowym Volvo po Zagórzu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama