Sosnowiec: w Milowicach na Betonach będą światła [ZDJĘCIA]

  Sosnowiec: w Milowicach na Betonach będą światła [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: w Milowicach na Betonach będą światła [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii
  Przejście dla pieszych przez ulicę Baczyńskiego na osiedlu Betony w Sosnowcu-Milowicach zyska sygnalizację świetlną. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu.
  - W tym roku przygotowywana będzie dokumentacja dotycząca tego projektu, który zroodził się wniosków napływających do nas od radnych i od samych mieszkańców - informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

  Sygnalizacja będzie dotyczyć tylko przejścia dla pieszych, z którego mieszkańcy Betonów i Kalet korzystają, by dojść do przystanku tramwajowego. Światła będą podobne do tych, które kilka lat temu pojawiły się przy szkole w Milowicach. To piesi, gdy będą chcieli przejść na drugą stronę ulicy, naciską przycisk powodujący zapalenie się czerwonego światła dla kierowców i zielonego dla pieszych.

  Z tego, że sygnalizacja powstanie, cieszy się radny Wojciech Nitwinko, jeden z tych, którzy w imieniu mieszkańców poruszali kwestię zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu.

  - Od wielu lat był problem z tym przejściem. Mieszkańcy skarżyli się na niedogodności w tym miejscu. A otwarcie Biedronki, Netto i centrum logistycznego tylko zwiększyło ruch na ulicy Baczyńskiego - mówi Nitwinko. Jak dodaje, radnym i mieszkańcom trudno było przekonać władze miasta o potrzebie zamontowania tu sygnalizacji. - Ani prezydent Górski, ani prezydent Chęciński nie byli przekonani o takiej konieczności - dodaje.

  Jeśli zostaną wolne środki, być może za jednym zamachem uda się wyremontować również perony przystankowe na przystanku tramwajowym. Remont całej ulicy Baczyńskiego musi jednak jeszcze poczekać.
  Zobacz galerię
  - Na liście rezerwowej został umieszczony projekt modernizacji linii tramwajowej od trasy S86 do pętli w Milowicach. Z doświadczenia I etapu modernizacji sieci tramwajowej możemy powiedzieć, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że również projekty z listy rezerwowej będą realizowane. Jeśli uda się wyremontować tory tramwajowe, wówczas przystąpimy do remontu nawierzchni jezdni - mówi wiceprezydent Sosnowca Mateusz Rykała, tłumacząc, że przy ewentualnym remoncie torów na Baczyńskiego i tak pojawi się ciężki sprzęt, który zniszczy nawierzchnię.

  Przy remoncie torów najprawdopodobniej wykonawca prac zajmie jeden z pasów jezdni, a ruch będzie się odbywał wahadłowo. Wiadomo już za to, że po remoncie ulica Baczyńskiego pozostanie taką, jaką jest obecnie. Nieaktualne są już pojawiające się wcześniej pomysły, aby tory tramwajowe, podobnie jak na ul. Sobieskiego, poprowadzić tutaj środkiem jezdni.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RRR

   RRR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   W KONCU

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama