Spotkanie Katowickiej Loży BCC w Media Centrum. Mówią o...

  Spotkanie Katowickiej Loży BCC w Media Centrum. Mówią o walce z szarą strefą

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na spotkaniu Katowickiej Loży BCC w Media Centrum wręczono nagordy dla najlepszego urzędu skarbowego w województwie śląskim i dla najlepszego podatnika
  1/40
  przejdź do galerii

  Na spotkaniu Katowickiej Loży BCC w Media Centrum wręczono nagordy dla najlepszego urzędu skarbowego w województwie śląskim i dla najlepszego podatnika w konkursie „Fiskus Podpowiada - PIT 2015” ©Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni

  W Media Centrum w Sosnowcu, siedzibie „Dziennika Zachodniego”, trwa spotkanie poświęcone szarej strefie. Wręczone zostaną też nagrody dla najlepszego urzędu skarbowego w województwie śląskim i dla najlepszego podatnika w konkursie „Fiskus Podpowiada - PIT 2015”
  Przez szara stref budżet państwa traci miliony złotych. Temu problemowi przyjrzeli się dziś eksperci w sosnowieckim Media Centrum. Tu od godz. 11.00 trwa spotkanie zatytułowanie „Strategiczne podejście do szarej strefy”. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów przedstawił prezentację poświęconą szarej strefie.

  Szara strefa to problem zarówno dla przedsiębiorców, jak i administracji państwowej. Nie płacąc zobowiązań podatkowych firmy takie wypychają z rynku uczciwy biznes – mówił Jacek Skonieczny, przedstawiciel Ministerstwa Finansów podczas spotkania w Media Centrum,

  Szara strefa w Polsce wynosi ok. od 12 do 14 procent według badań GUS-u. Jednak w wyliczeniach jednego z ważniejszych ekspertów tej dziecinie profesora Andrzeja Sznajdera szara strefa to ponad 20 procent biznesu w Polsce.

  Podczas spotkania przedstawiono też koncepcję, w jaki sposób można sobie poradzić z szarą strefą. Przedstawiono działania organizacyjne, jak reforma prawa podatkowego. Mówiono o konieczności wdrożenia klauzuli przeciwdziałania unikaniu opodatkowaniu.

  Podczas spotkania wręczone zostały nagrody dla najlepszego urzędu skarbowego w województwie śląskim i dla najlepszego podatnika w konkursie „Fiskus Podpowiada - PIT 2015”.

  Wyróżniono trzy urzędy skarbowe: Urząd Skarbowy w Pszczynie, Urząd Skarbowy w Żorach oraz Drugi Urząd Skarbowy w Katowicach.

  Główną nagrodę, 5 tys. złotych, w konkursie „Fiskus Podpowiada - PIT 2015” otrzymał obert Szymańczyk z Tychów. Wyróżnieni zostali też podatnicy: Magdalena Szymańczyk z Tychów, Jan Walczak z Tychów oraz Janina Sikora z Katowic.  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama