Stanisław Małachowski odwiedził Sosnowiec [ZDJĘCIA]

  Stanisław Małachowski odwiedził Sosnowiec [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stanisław Małachowski odwiedził Sosnowiec [ZDJĘCIA]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Jędrzej Bogus

  Ci, którzy w minioną sobotę wybrali się do jednego z lokali w centrum Sosnowca, mogli spotkać tam raczącego się napojami lub obsługującego gości Stanisława Małachowskiego, a tak naprawdę sosnowiczanina Jakuba Kubiczka, który wcielał się w powstać tego wybitnego działacza polskiego oświecenia, patrona jednej z sosnowieckich ulic. Właśnie z tym faktem związany jest pomysł promocji lokali z centrum Sosnowca przy pomocy postaci Stanisława Małachowskiego. W przyszły weekend na ulicy tej odbędzie się impreza pod hasłem Urodziny Małachowskiego.
  Impreza to kolejny sposób na promocję tej ulicy, na której na początku czerwca ustawiono ogródki gastronomiczne i zdecydowano o zamykaniu jej fragmentu dla ruchu samochodowego w weekendy. Poruszać tędy mogą się jedynie tramwaje.

  - Chcemy zachęcić ludzi do przychodzenia na tę ulicę, ale też zachęcić restauratorów do inwestowania w tym miejscu - mówi Rafał Siciński, pomysłodawca akcji „Wpadaj na Małacha”, w ramach której już niebawem pojawić się mają ulotki i specjalna strona internetowa. Cała akcja ma ruszyć we wrześniu. Już teraz jednak na ulicy pojawił się Stanisław Małachowski.

  - Przygotowania do całej akcji trwały kilka miesięcy. Charakteryzacja na Małachowskiego zajęła z kolei 25-30 minut wraz z makijażem na twarzy - opowiada Jakub Kubiczek, który wciela się w postać Stanisława Małachowskiego. - Były obawy co do reakcji ludzi, ale reakcje były bardzo pozytywne. Sosnowiczanie bardzo pozytywnie odebrali tę akcję, robili też zdjęcia. Strój i peruka są bardzo dobrej jakości. Perukę trzeba było sprowadzać z zagranicy, w kraju nie mogliśmy znaleźć czegoś, co faktycznie byłoby trwałe - dodaje.

  Urodziny Małachowskiego ostatecznie odbędą się w sobotę 27 sierpnia. Między godziną 17 a 20 będzie można tam spotkać szczudlarzy, od godziny 18 z kolei na balkonie jednej z kamienic grać będzie didżej. O godz. 18.30 przez ulicę Małachowskiego przejedzie parada taksówek i przywiezie solenizanta. Na godzinę 19 zaplanowano tort, a na godz. 20 show gitarowe.

  Specjalną urodzinową ofertę przygotował też każdy z działających w tej części Sosnowca lokali. Przed restauracją Kogut i Wino zaplanowano warsztaty kulinarne, a także gotowanie ogromnego risotto z leśnymi grzybami i degustacją win. Będzie też uliczny koktajlbar, którygościom urodzinowej imprezy Stanisława Małachowskiego serwować będzie letnie drinki.

  - Przy ul. Małachowskiego działa siedemnaście lokali, w centrum Sosnowca około sześćdziesięciu. Każdy z nich oferuje różne rzeczy, różna jest też klientela. Warto jednak promować wszystkie i zachęcać mieszkańców do odwiedzania lokali w Sosnowcu - uważa Rafał Siciński.

  Ustawione na przełomie maja i czerwca ogródki cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Władze miasta podkreślają, że czasem podsumowań tych działań będzie koniec sezonu letniego.

  *Plan transmisji z Rio 2016 TRANSMISJE + PROGRAM Z UDZIAŁEM POLAKÓW
  *Tragedia w Bytomiu: Mężczyzna zmarł na Rynku. Miał rany cięte
  *Fantastyczna zabawa na 90 Festival w Bielsku-Białej ZDJĘCIA
  *Salsa pod palmami? Tylko w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama