Studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu: Warto wybierać...

Studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu: Warto wybierać kierunki medyczne

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu: Warto wybierać kierunki medyczne
1/7
przejdź do galerii

©Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu

Warto wybierać kierunki medyczne – to szansa na pewną i stabilną pracę. Przekonywali o tym studenci ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa z Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, którzy w katowickim Spodku odwiedzili XVIII Ogólnopolskie Targi Edukacyjne.
Licealiści, którzy w dniach od 8 do 10 marca odwiedzili katowicki Spodek mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej nie tylko z województwa ale i całej Polski. Wśród wielu uczelni szukali wykształcenia, które zapewni przyszłości i szansę na pracę w przyszłym zawodzie. - Teraz już nie liczy się wyższe wykształcenie, a to jakie ma się to wykształcenie, dlatego na tych targach szukam uczelni, po której będę miała szansę na pracę.
Myślę o jakiś kierunkach medycznych, albo inżynierskich. – opowiadała Magda, licealistka z Świętochłowic i dodaje – obecnie tylko takie studia dają szansę na pracę. Słowa licealistki potwierdza rzecznik Prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

– Obecnie należy zwracać uwagę aby wybierać kierunki pod względem nabytych umiejętności. To już nie te czasy, gdzie wybiera się te, które są modne. W cenie są kierunki, które stawiają nacisk na dużą ilość zajęć praktycznych. Im więcej styczności z przyszłym pracodawcą, tym lepsze efekty w przyszłości – mówi Arkadiusz Kaczor z WUP.

W niepewnych czasach coraz więcej młodych osób jest świadomych tego co chce robić w życiu i decyduje się na wybór uczelni właśnie pod kątem przyszłej pracy. Przekonali się o tym studenci ratownictwa i pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, którzy przez trzy dni targów nie narzekali na nudę.

- Wiele młodych osób w przeciwieństwie do lat poprzednich odwiedziło nas z konkretnymi pytaniami. Interesował ich tok nauki, ilość przedmiotów praktycznych oraz szanse na pracę – przyznaje Jędrzej Bogus z działu promocji Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu.

– Nasza uczelnia kształci przyszłych ratowników medycznych i pielęgniarki, stawiamy nacisk na praktykę, a zajęcia prowadzą utytułowani wykładowcy. Dlatego możemy zagwarantować, że zdobyta w WSM wiedza zaowocuje pewną pracą. Przecież cały czas się słyszy, że brakuje pielęgniarek i nie ma kto zajmować się chorymi, a my właśnie odpowiadamy na potrzeby rynku. – podsumowuje Bogus.


*Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
*Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
*Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

DZ poleca

Własne mieszkanie za 40 zł? Teraz to możliwe!

Własne mieszkanie za 40 zł? Teraz to możliwe!

Nowe Tipo. Fiat wyprzedał większość egzemplarzy

Nowe Tipo. Fiat wyprzedał większość egzemplarzy

Rodzina 500 + Wzory wniosków o wypłatę 500 zł na dziecko POBIERZ

Rodzina 500 + Wzory wniosków o wypłatę 500 zł na dziecko POBIERZ