Święto Policji 2017 w Sosnowcu. Były awanse i nagrody...

  Święto Policji 2017 w Sosnowcu. Były awanse i nagrody ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Święto Policji 2017 w Sosnowcu. Były awanse i nagrody ZDJĘCIA
  1/58
  przejdź do galerii
  W sali Muzy w Sosnowcu odbyła się w czwartek uroczysta akademia z okazji miejskich obchodów Święta Policji. Uroczystość była okazją do wręczenia funkcjonariuszom awansów na wyższe stopnie i nagród pieniężnych ufundowanych przez władze miasta.
  - Służba w policji do zaszczyt. Nie są to banalne słowa. Myślę, że każdy z policjantów i policjantek wstępując w szeregi policji przyjmuje obowiązki dla siebie, dla obywateli, dla państwa. Dziękuję Wam, bo takiego garnizonu, jakim wy jesteście mogą mi pozazdrościć inni komendanci miejscy i powiatowi w województwie śląskim - mówił podczas uroczystości insp. Dominik Łączyk, komendant miejski policji w Sosnowcu.


  Podczas akademii w Muzie ponad setka policjantów odebrała rozkazy z awansami na wyższe stopnie. Nagrody i podziękowania powędrowały również do najbardziej wyróżniających się funkcjonariuszy i pracowników cywilnych jednostki.

  Uzupełnieniem policyjnego święta, będzie festyn, który w najbliższą sobotę będzie się odbywał na Stawikach. Początek o godz. 14.

  Przy wejściu na Stadion Ludowy ustawiona zostanie scena, wokół której przygotowanych będzie wiele atrakcji: pokazy sztuk walki, pokaz pierwszej pomocy, prezentację umiejętności policyjnego psa obronnego i naukę sposobu postępowania z agresywnym psem, pokaz grupy reagowania służby więziennej, oraz zabawę z DJ. Na maluchy czekać będą dmuchany zamek, darmowa wata cukrowa oraz saturator a także wiele zaaranżowanych specjalnie dla nich stoisk oferujących różnego rodzaju atrakcje. Starsze dzieci i dorośli będą mogli spróbować swych sił w symulatorze strzeleckim, symulatorach jazdy i dachowania oraz wypróbować atrakcje oferowane przez Laser House.

  Święto Policji w Katowicach WIDEO+ZDJĘCIA


  Do zwiedzania i oglądania dostępny będzie również sprzęt specjalistyczny straży pożarnej, służby więziennej oraz oczywiście Policji. Fotobudka uwieczni uczestników ubranych w dowolnie wybrany sprzęt specjalistyczny policji. Zakończenie programu przewidziane jest na godzinę 21.00.
  Zobacz galerię

  Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje
  Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza
  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem